RU

В ЄС чекають від України невідкладних дій у справі Тимошенко

01.05.2013, 15:57
В ЄС чекають від України невідкладних дій у справі Тимошенко - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)

Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і політики сусідства Штефан Фюле чекає від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

"Ми очікуємо від української влади, що вона поважатиме рішення суду (Європейського суду з прав людини, - ред.). У неї є три місяці, щоб заявити свою позицію, чи буде вона оскаржувати рішення. Я дуже сподіваюся, що в світлі українських зобов'язань, взятих владою, вона не буде використовувати всі три місяці для того аби подати апеляцію, і, я дуже сподіваюся, що вона діятиме по цих судових рішеннях без зволікання", - заявив Фюле в інтерв'ю.

Відповідаючи на запитання, що значить "без зволікання", комісар чітко заявив, що це "абсолютно точно - не чекати до кінця періоду трьох місяців, які є в української влади". "Я сподіваюся, що вона будуть діяти протягом кількох тижнів", - сказав він.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини оприлюднив своє рішення у резонансній справі "Тимошенко проти України". ЄСПЛ постановив, що арешт українського екс-прем'єра був політично мотивованим і проведений в порушення Конвенції про права людини.

Тимошенко було заарештовано під час судового процесу по "газовій справі" 5 серпня 2011 року. В України є три місяці для подачі апеляції - протягом цього часу рішення ЄСПЛ не рахується таким, що набрало законної сили.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини