RU

В Раді буде найбільша кількість жінок за роки незалежності

12.11.2014, 17:54
 В Раді буде найбільша кількість жінок за роки незалежності - Фото
b347b9de7e3016dc00e79a224395d8e9.jpg

У новій Верховній Раді буде найбільша кількість жінок-депутатів за всю історію незалежної України. Про це повідомляє прес-служба  Комітету виборців України, проаналізувавши результати виборчих кампаній.

Цього року в парламент обрано 47 жінок, або 11,1% загального складу.

Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 9,9% жінок (44 чоловік), а в Раді першого скликання - лише 2,3% (11 осіб). Однак Україна відстає від загальносвітових показників: в середньому в парламентах світу 22% жінок, а в Європі цей показник сягає 25%.

В КВУ також відзначили, що мажоритарна складова виборчої системи, з її жорсткою конкурентною боротьбою і порушеннями закону, не сприяє обранню жінок в парламент. З 47 жінок, обраних до парламенту, тільки 2 отримали мандат у мажоритарних округах. Обидві обрані у Львівській області.

Таким чином, мажоритарна складова призвела до парламенту лише 1% відсоток жінок (2 з 198 нардепів), а партійні списки - 20% (45 з 225). Подібна ситуація спостерігалася і в 2012 році. Це ще один аргумент на користь відмови від мажоритарної складової виборів.

Дослідження Венеціанської комісії також підтверджують, що вибори в багатомандатних округах більш сприятливі для обрання жінок-кандидатів, ніж в одномандатних. Прямої залежності між відкритими і закритими партійними списками немає, в деяких країнах відкриті списки сприяють обранню жінок в парламент, в інших - навпаки.

Зазначимо, що згідно з Цілями Тисячоліття ООН Україна повинна забезпечити представництво жінок у законодавчому органі на рівні не менше 15% від складу депутатського корпусу. В Комітеті виборців зазначають, що цієї мети може послужити впровадження гендерних квот за пропорційною складовою виборчої системи, стимулювання висування жінок в одномандатних округах в рамках державного фінансування політичних партій.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини