RU

В опозиції вважають недостатнім висунення єдиного кандидата

31.12.2013, 11:43
В опозиції вважають недостатнім висунення єдиного кандидата - Фото
Микола Томенко
Перед стартом президентської кампанії опозиція повинна добиватися внесення змін до закону про вибори президента і ротації кадрового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК). Таку думку висловив народний депутат з Батьківщини Микола Томенко.

За словами політика, всі спірні моменти повинні вирішуватися за круглим столом між владою та опозицією за посередництва представників міжнародної громадськості.

"Цілком очевидно: щоб провести вибори на відносно демократичних засадах, необхідно публічно узгодити необхідність внесення змін до закону про вибори президента України, ротації та оновлення ЦВК, яка зараз повністю перетворена на Центрвиборчком при президенті. Крім того, опозиція повинна розуміти, що їй необхідно буде забезпечити професійний і незалежний відбір її представників у більше 30 000 окружних виборчих комісіях", - цитує Томенка його прес-служба.

Коментуючи перспективу висунення опозицією єдиного кандидата перед першим туром, Томенко сказав: "Мені приємно, що майже після річної дискусії не тільки моя ідея, а ідея більшості суспільства і абсолютної більшості прихильників опозиційних партій, була почута лідерами опозиції, і вони почали погоджуватися з необхідністю висунення єдиного кандидата перед першим туром виборів президента".

"Одночасно, є проблеми, пов'язані з тим, що багато політиків вважають, що завдання висунути єдиного кандидата в президенти - це виключно повноваження самих кандидатів, які самостійно, у вузькому колі домовляться, що їм робити, і висунуть когось одного"​​, - підкреслив депутат.

Томенко додав, що саме суспільство повинно запропонувати цю кандидатуру. "Єдиний кандидат в президенти від опозиції на момент його висунення повинен бути найпопулярнішим серед громадян, що має найбільшу довіру і впевнено переможе Віктора Януковича на президентських виборах", - сказав політик.

Депутат також звернув увагу на необхідність публічних зобов'язань чинної влади не використовувати судові та інші владні інструменти для зняття з реєстрації кандидатів у президенти.

За його словами, незважаючи на певну ейфорію, яка панує серед опозиції про підвищення популярності опозиційних лідерів у період Євромайдану, варто зупинити нинішні "політико-фантастичні прогнози щодо того, що опозиційний кандидат зможе перемогти Януковича вже в першому турі".

"Тим більше, мене дивує, що такі прогнози дають люди, які добре знають, як працює влада на чолі з Януковичем, оскільки вони самі працювали або в його уряді, або в уряді Миколи Азарова при президенті Януковичі. З електоральної і політичної точки зору нереально перемогти його в першому турі. Сьогодні треба готуватися до серйозної виборчої боротьбі, яка триватиме два тури. І, можливо, за результатами у другому турі треба буде звертатися до українців, щоб вони вийшли на вулиці для того, щоб захистити результати свого волевиявлення", - вважає Томенко.

Політик зазначив, що висунення єдиного кандидата в президенти є необхідною, але недостатньою умовою для перемоги. "Опозиція сьогодні повинна розробити чіткий алгоритм своєї діяльності під час президентської кампанії для того, щоб бути впевненою, що, незважаючи на весь тиск влади, на адмінресурс, підкуп або вплив правоохоронних , результати президентських виборів будуть пораховані, згідно з голосуванням, а не сфальсифіковані", - підсумував опозиціонер.

Нагадаємо, вчора громадська рада Майдану звернулася до опозиціонерів з вимогою визначитися до 10 січня з висуненням єдиного кандидата на виборах-2015.

Досьє на Миколу Томенка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини