RU

Викрадення Развозжаєва: в ООН спростовують заяву МВС України

23.10.2012, 11:17
Викрадення Развозжаєва: в ООН спростовують заяву МВС України - Фото
Леонід Развозжаєв (фото - aif.ru)
У представництві УВКБ ООН в Україні заявили, що Леонід Развозжаєв звернувся до УВКБ з проханням про надання міжнародного захисту. Після цього його запросили для реєстрації в офіс виконавчого партнера УВКБ ООН, громадської організації, яка надає безкоштовну правову допомогу в Києві. Правовий консультант організації провів реєстраційне інтерв'ю і розпочав надання юридичної консультації. "Під час перерви консультант зв'язався з УВКБ ООН для обговорення ситуації, а пан Развозжаєв повідомив, що йде на обід у найближчу їдальню, і залишив свої особисті речі в офісі. Коли він не повернувся на співбесіду, і юрист не зміг зв'язатися з ним по телефону, було негайно подано заяву про його зникнення в Солом'янське відділення РУ ГУ МВС України ", - заявили в представництві ООН.

"Система притулку, яка працює належним чином, передбачає, що особи, які просять про надання міжнародного захисту, можуть бути впевнені в справедливості і неупередженості системи притулку. Вони можуть бути впевнені у своїй можливості подати відповідне звернення з дотриманням їхніх прав людини, зокрема права на повагу і захист їх особистих даних і фізичної недоторканності приймаючою країною. Повернення в країну походження всупереч існуючим процедурам може призвести до відповідальності країни за грубе порушення національного та міжнародного законодавства", - підкреслили УВКБ.

УВКБ ООН сподівається, що відповідні правоохоронні органи проведуть ретельне розслідування цього випадку, і очікує офіційних результатів цього розслідування.

Нагадаємо, напередодні в МВС України заявили, що українська міліція проведе дослідчу перевірку обставин подій, що відбулися в Києві з російським опозиціонером Леонідом Развозжаєвим, тільки за наявності відповідного звернення або заяви про протиправні дії у відношенні цього громадянина.

В управлінні зв'язків з громадськістю МВС України відзначили, що в даний час таких заяв у міліцію не надходило. "Для встановлення істини в цьому питанні потрібно проводити дослідчу перевірку, зокрема, встановити, коли і як він перетинав кордон", - зазначили в МВС. При цьому у відомстві підкреслили, що така дослідча перевірка може проводитися тільки за наявності заяви від когось про протиправні дії у відношенні цієї людини. В даний час ніяких подібних звернень із цього приводу в міліцію не надходило, - підкреслили в міліції.

За даними соратників Развозжаєва, він був затриманий у Києві "російськими спецслужбами, у них був дозвіл від української сторони". Повідомляється, що Развозжаєв був вивезений з Києва до Москви на приватному літаку, де був заарештований Басманним судом на два місяці.

Незабаром після поширення інформації про затримання Развозжаєва в інтернеті з'явився відеозапис, на кадрах якого видно, як поліцейські виводять опозиціонера з будівлі суду. Развозжаєв, побачивши журналістів вигукнув: "Розкажіть, що мене катували! Дві доби мене катували, викрали в Україні".

Між тим, за словами офіційного представника СКР Володимира Маркіна, "21 жовтня Развозжаєв сам звернувся в Головне слідче управління СК РФ і повідомив про своє бажання заявити явку з повинною".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини