RU

В ООН пояснили, що значить цифра в 3000 загиблих в Донбасі

08.09.2014, 17:32
В ООН пояснили, що значить цифра в 3000 загиблих в Донбасі - Фото
Фото: humanrights.com
На сьогоднішньому відкритті 27-ї сесії Ради ООН з прав людини верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Зейд аль-Хусейн  повідомив, що з початку збройного конфлікту на сході України з середини квітня загинули близько 3000 осіб. При цьому комісар не уточнив, чи включає озвучена цифра загиблих бойовиків, мирних громадян або бійців сил АТО, або всіх разом. З відповідним запитанням ЛІГАБізнесІнформ звернулася до представництва ООН в Україні.

В організації повідомили, що, за станом на 3 вересня з середини квітня на сході України загинули як мінімум 2905 осіб (з них 28 дітей) та 7640 отримали поранення (з них 58 дітей).

"Це вкрай грубий підрахунок, вироблений Управлінням верховного комісара з прав людини та Всесвітньою організацією охорони здоров'я, грунтуючись на наявних даних. Є всі підстави вважати, що реальні цифри по загиблим на сході України в два, три або навіть чотири рази перевищують озвучені", - говориться у відповіді на запит ЛІГАБізнесІнформ.

Цифра в 2905 загиблих включає як мінімум 944 загиблих українських військовослужбовців - ООН ці цифри засновує на даних РНБО та Міністерства оборони України; 1153 загиблих в Донецькій області та 808 - у Луганській області - ці цифри ООН засновує на даних медустанов та місцевих держадміністрацій. За даними організації, поранення отримали 3044 бійців української армії і 4596 жителів Донецької та Луганської областей.

"Дані по втратах засновані на звітах медичних установ та місцевих державних адміністрацій, вони включають цивільне населення і деяких учасників збройних формувань, однак прорахувати втрати останніх не представляється можливим", - підкреслили в ООН.

Читайте також: З початку АТО загинули 864 військовослужбовців - РНБО

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини