RU

В окупованому Донбасі створені два "армійські корпуси" - ІС

06.04.2015, 11:14
В окупованому Донбасі створені два
Фото: ЕРА
Відсутність масштабних наступальних дій з боку окупантів та їх пособників в Донбасі, як і відсутність зважаючи на Мінські домовленості активності з боку українських військ, викликали зниження уваги до подій в зоні АТО з боку українського суспільства. Однак такий стан справ не повинен присипляти увагу громадян і, зокрема, командування ЗСУ, пише в аналітичному матеріалу координатор групи Інформаційний спротив Дмитро Тимчук.

"На сьогодні 3 основні ударні угруповання російсько-терористичних військ вже сформовані, активно проводиться розвідка позицій українських військ, на тактичному рівні терористи намагаються на деяких напрямках (Авдіївка, Широкино) видавити наші війська із займаних ними позицій для створення зручної для них "конфігурації" лінії дотику сторін", - пише він.

За словами експерта, аналогічна картина спостерігалася наприкінці минулого року, після чого на початку 2015-го почався широкомасштабний наступ бойовиків, що закінчилося в підсумку втратою силами АТО Дебальцевського плацдарму.

Згідно з доступною емісарам групи ІС інформації, в даний час кураторам бойовиків з числа представників російського командування, ФСБ і ГРУ РФ поставлені завдання:

1) закінчити доукомплектування формувань "ДНР" та "ЛНР", наводячи "останні штрихи" у формуванні ударних угруповань на напрямках: Донецькому і Артемівському (тут на базі "Горлівського гарнізону" сформоване найпотужныше угруповання терористів, здатне діяти на двох оперативних напрямках - на південно-західному і на північному), на півночі Луганської області в напрямку Щастя і Станиці Луганської, а також на Приморському (Маріуполь);

2) створити єдину структуру формувань з єдиною системою управління ("адміністративний" поділ на "ДНР" та "ЛНР" при цьому ролі не грає; умовно на території кожної "республіки" створено по одному "армійському корпусу", але при цьому обидва підпорядковуються єдиному керівництву). Головне завдання - підпорядкувати всі бандформування в Донбасі єдиному командуванню.

3) створити єдину систему тилового забезпечення обох "армійських корпусів" за рахунок ресурсів, перекинутих з Росії. В рамках цієї системи вже функціонують перевалочні бази, через які йде розподіл ресурсів, що надходять за двома основними маршрутами.

4) створити єдину систему підготовки особового складу, умовно розділену на дві складові: тренувальні табори в РФ і в окупованому Криму (основні центри - Ростов-на-Дону в РФ і Перевальськ в АРК, в останньому випадку підготовлена ​​жива сила перекидається на Донбас через Ростовську область).

"Після Дебальцевської операції в лютому 2015 року ми спостерігаємо різке зниження кількості регулярних військ РФ у вигляді батальйонних і ротних тактичних груп, сформованих на базі різних підрозділів і частин ЗС РФ в Донбасі", - зазначає Тимчук.

Так, за відомостями групи ІС, основна частина діючих на сьогодні російських військовослужбовців перебуває у складі ДРГ ГРУ, а також у ролі військових інструкторів в навчальних центрах і офіцерів в органах управління. "Подібна картина спостерігалася і у вересні, після Іловайської операції окупантів", - пише координатор групи.

Алгоритм дій бойовиків, міркує експерт, зрозумілий: у періоди широкомасштабних наступальних дій, які вони не можуть вести самостійно, РФ оперативно вводить в Донбас свої підрозділи, на які і лягає основний тягар виконання бойових завдань. По закінченню операції війська виводяться, в Донбасі залишається необхідний мінімум.

"Тому, оцінюючи потенціал російсько-терористичних військ, зокрема, на півночі Луганської області та на Приморському напрямку (театри, близькі до кордону з РФ), ми повинні в першу чергу брати до уваги угруповання російських військ на прикордонній території РФ напроти цих районів. На даний момент саме в цих прикордонних районах і зосереджена основна частина російських БТГ", - пропонує зробити висновки нардеп України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини