В ОБСЄ незадоволені скандальним українським законом про мови

В ОБСЄ незадоволені скандальним українським законом про мови - Фото
Кнут Воллебек (фото - EPA)
26.07.2012, 12:47

Документ не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин

Верховний комісар у справах нацменшин ОБСЄ Кнут Воллебек вважає, що скандальний мовний закон не захищає права нацменшин у відповідності з міжнародними нормами. Про це він заявив під час зустрічі з лідером Фронту змін Арсенієм Яценюком.

Як повідомляє прес-служба партії, Воллебек зазначив, що "проект закону не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин згідно з міжнародними стандартами, зосереджується виключно на просуванні російської мови і не дає ніяких гарантій тим, хто говорить  державною мовою".

Яценюк підкреслив, що розділяє позицію верховного комісара: "Цей закон ніяк не захищає мови національних меншин. Це закон про скасування української мови".

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада з порушенням регламенту прийняла мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. Пізніше президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів розглянути поправки до закону про мовну політику для того, щоб підготувати зміни до прийнятого Радою закон.