В оборонній сфері України все ще високий рівень корупції - TI

03.12.2015, 13:35
В оборонній сфері України все ще високий рівень корупції - TI - Фото
3d5a857046f0d0b0df467cbadd1ab83b.jpg

Transparency International визначила сферу закупівель як піддану найбільшим корупційним ризикам в оборонному секторі України

В Україні зберігається високий рівень корупції у військових установах. Про це йдеться в дослідженні Transparency International щодо рівня корупції в оборонній сфері.

Міжнародна антикорупційна організація зазначила недавні зусилля Міноборони щодо підвищення рівня антикорупційної підготовки для особового складу та посилення внутрішньої ревізії, але також попередила, що потурання корупції представляє небезпеку національній обороні і довірі суспільства до уряду.

"Антикорупційний індекс оборони класифікує країни за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик). Україна потрапила до групи D з дуже високим ризиком корупції", - говориться в дослідженні.

Натисніть для збільшення

В оборонній сфері України все ще високий рівень корупції - TI

За словами директора Transparency International з питань оборони і безпеки Катрін Діксон, Україна зараз знаходиться "в критичній точці".

"Якщо Міністерство оборони виконає свої антикорупційні зобов'язання, військовослужбовці зможуть краще і активніше захищати український народ. Затягування реформи є критичним для стабільності, економічного розвитку і міжнародної довіри донорів", - сказала вона, додавши, що в умовах АТО боротьба з корупцією стає ще більш важливою.

"Якщо через корупцію українські солдати не отримують грошей або повинні купувати оснащення за свої кошти, це руйнує військову ефективність і демотивує народ. Одних реформ Міністерства оборони мало - для того щоб зробити антикорупційну боротьбу ефективною, потрібен сильний зовнішній контроль", - вважає Діксон.

У Transparency International констатують: витрати в оборонному секторі оборони у всьому світі зросли на 20% в 2014 році, а в 2015 році очікується їх подвоєння.

"Хоча закон про доступ до інформації дозволяє оприлюднення загальної інформації про витрати в оборонній сфері, військовий бюджет не публікується на урядових сайтах. Відсоток військових витрат, який йде на секретні справи і програми, є невідомим, а парламенту надається доступ до секретної інформації про витрати тільки постфактум", - йдеться в доповіді.

Дослідження Transparency International визначило сферу закупівель як піддану найбільшим корупційним ризикам в оборонному секторі України.

"Останні поправки в законодавство про державні закупівлі спростили процес закупівель для Міноборони через нинішній нестабільності, дозволивши застосовувати переговорну процедуру протягом АТО, але Transparency International попереджає, що це підвищує ризик корупції. TI рекомендує регулярно здійснювати контроль будь-яких пільг, щоб запобігти їх зловживання, адже вони можуть звести нанівець позитивні ініціативи начебто електронних закупівель", - повідомили в організації.

TI також закликала провести незалежний моніторинг Міністерства оборони з метою ретельної перевірки позабюджетних витрат.

У той же час, як зазначає голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов, необхідно підтримувати ті реформи, які Міноборони вже вводить "незважаючи на шалений опір чиновників різних рівнів".

"Це перехід на систему електронних закупівель proZorro, а також цілий ряд проектів, розпочатих Офісом реформ при міністерстві. Деякі з них мають значний антикорупційний потенціал, однак його реалізація на практиці потребує часу і наполегливих зусиль з боку міністерства, громадських організацій, волонтерів та міжнародних партнерів ", - сказав він.


У Transparency International повідомили, що лише одна установа почала виконувати свої зобов'язання - тренувальний і навчальний центр по вихованню чесноти Національного університету оборони України.

"В рамках програми чесноти, цілісності, прозорості і зниження корупційних ризиків у роботі оборонних та безпекових інститутів представники НАТО з різних країн читають в ньому лекції. Центр активно співпрацює з Transparency International та іншими партнерами, у тому числі з військовою академією міністерства оборони Великобританії", - резюмували в TI.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями