RU

Відповідальність за Іловайськ лежить на Гелетею і Муженку - ТСК

20.10.2014, 17:44
Відповідальність за Іловайськ лежить на Гелетею і Муженку - ТСК - Фото
Андрій Сенченко
До трагедії під Іловайськом призвели дії колишнього міністра оборони Валерія Гелетея та начальника Генерального штабу армії Віктора Муженка, а також першого заступника начальника Генштабу генерала Віктора Назарова. Про це йдеться у висновках проміжного звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування трагічних подій під Іловайськом, який оприлюднив народний депутат  Андрій Сенченко.

У звіті повідомляється, що в результаті перебування військ в зоні постійних ракетно-артилерійських обстрілів на кордоні з Росією протягом місяця, армії були нанесені значні втрати. Відзначається погана координація силових структур та збору даних розвідки. "Замість роздумів над завданнями, які стоять перед міністерством і над становищем на фронті, міністр був зайнятий постійними рапортами президенту то про чергове взяття Саур-Могили, або про прапор, який піднято над черговою сільською радою", - йдеться в звіті.

Після відкритого вторгнення російської армії військовим керівництвом не були прийняті достатні заходи по організації виходу військ з оточення. Замість виведення військ з-під Іловайська начальник Генштабу Віктор Муженко та його заступник генерал Віктор Назаров обіцяли оточеним допомогу.

"Розвиток подій в зоні Іловайська з 24 серпня вимагав прийняття термінових рішень з боку керівників АТО. Необхідно було або виводити наші частини з міста, поки кільце оточення Герасимчука щільним, що було б найбільш логічним в умовах, коли оточення Донецька стало неможливим, або достатніми силами негайно деблокувати місто і, підсиливши угруповання, повністю взяти його під контроль. Замість прийняття кардинального рішення керівництво АТО фактично дезінформувало частини, що знаходилися в оточенні, безпідставно обіцяючи швидку допомогу", - йдеться в звіті.

Інформація про втрату в боях в зоні АТО 65% військової техніки в звіті називається недостовірною, стимулюючою "настрої поразки". Також у звіті наголошується, що екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник Генштабу Віктор Муженко неодноразово відмовлялися відповідати на питання Комісії, не надали інформацію про втрати армії після 24 серпня.

"Станом на 20 жовтня 2014 року, Міністерство оборони та Генеральний штаб не надали відомості про загиблих, поранених, померлих від ран, зниклих без вісті і полонених. Єдиний отриманий від міністерства і генштабу документ свідчить про 108 військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули в секторі Д з 22 липня по 24 серпня 2014 року. Саме цю цифру - 108 загиблих під містом Іловайськ, неодноразово повторював, відповідаючи на питання ЗМІ, міністр оборони Гелетей, не спромігшись розібратися в тому, що трапилося і які втрати понесла країна. Такого відношення не заслужили ні полеглі воїни, ні їхні родини, ні Україна", - йдеться в звіті.

Читайте також: Сенченко: Іловайськ - це помилки Гелетея і начальника штабу АТО


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини