RU

В Донбасі неминучий політичний хаос - експерт з Берклі

28.10.2014, 10:50
В Донбасі неминучий політичний хаос - експерт з Берклі - Фото
Фото: ЕРА

В осяжному майбутньому Донбас буде занурений в політичний хаос. Таку думку в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ висловив професор каліфорнійського університету Берклі Едвард Уокер, який вивчає так звані заморожені конфлікти.

"Я не бачу ніяких ознак того, що політична влада в Донбасі може бути консолідована в одних руках. Взяти хоча б той факт, що, незважаючи на єдину назву Новоросія, яку намагаються застосовувати до цієї території, насправді існують великі відмінності між ДНР і ЛНР і поки немає ознак того, що ці два утворення готові ці відмінності подолати", - зазначив він.

За його словами, якби українці були досить цинічні, вони б віддали Донбас Росії. "Сказали б: "Хочете Донбас? Беріть. Ви (Росія) щойно його зруйнували - тепер самі платіть за його відновлення. Самі шукайте спільну мову з усіма тими людьми, які зараз бігають там зі зброєю, боріться з мілітаризацією суспільства, з великою кількістю важкого озброєння на руках тощо. Це все тепер ваші проблеми", - наголосив Уокер.

"Він би показав місцевому населенню в Донбасі, що Росія - не благодійник", - додав він. За словами професора, навряд чи Росія погодилася б вкладати серйозні кошти у відновлення регіону - це не її мета. "Її мета - зберігати на території України осередок нестабільності, їй потрібен криміналізований регіон, який буде підривати розвиток вашої держави. Тому, швидше за все, якщо запропонувати Росії забрати Донбас, вона скаже: "Ні, дякуємо, він ваш". ​​Москва б ставилася до Донбасу, як до Південної Осетії або Придністров'я", - вважає він.

Читайте також: Повний текст інтерв'ю з Едвардом Уокером

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини