RU

Відкрито сайт зі списком чиновників, які підлягають люстрації

28.04.2015, 14:10
Відкрито сайт зі списком чиновників, які підлягають люстрації - Фото
Єгор Соболєв
Громадський люстраційний комітет (ГЛК) 28 квітня відкрив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації. Зараз в переліку тих, хто підпадає під люстрацію, знаходяться 755 осіб, проте нові прізвища будуть додаватися по мірі надходження інформації. Про це сьогодні повідомив голова комітету Єгор Соболєв.

"Люстрацію в Україні можуть провести виключно громадяни за допомогою медіа та власної активності. Очищення влади не проведуть чиновники, оскільки вони самі причетні до клептократичної машині, від якої нам і потрібно очистити державу", - передає слова народного депутата прес-реліз.

У люстраційному списку названі чиновники, які займали свої посади в період дії режиму Януковича, а також ті, які працювали на ключових посадах в дні Майдану.


Lustra_registry.jpg


Керівник інформаційного відділу комітету Олександра Дрік пояснила, яким чином проходив "люстраційний відбір" тих, хто опинився в списку.

"Активісти Громадського люстраційного комітету в ручному режимі перевірили тисячі біографій чиновників і відправили сотні запитів в державні органи. Для внесення до реєстру ми використовуємо виключно офіційну інформацію: офіційні біографії, накази про призначення та звільнення, відповіді на офіційні запити державних органів. Наш реєстр також включає людей, які не займають державні посади, але до них застосовується заборона працювати на державний службі протягом 10 років", - зазначила вона.

У планах ГЛК - внести в список 5 тис. чоловік і додати туди чиновників, які підпадають під люстрацію за іншими критеріями, зокрема, майновим.

Реєстр знаходиться на сайті ГЛК
за посиланням.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини