RU

Від СБУ вимагають порушити справу проти Симоненка

22.08.2012, 10:59
Від СБУ вимагають порушити справу проти Симоненка - Фото
Петро Симоненко

Заступник голови Тернопільської обласної організації Української народної партії, член центрального проводу УНП Тарас Пастух вимагає від голови Служби безпеки України порушити кримінальну справу стосовно лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка за розпалювання національної ворожнечі.

Як повідомляє УНІАН, дана вимога міститься в його зверненні до голови СБУ Ігоря Калініна. У зверненні, зокрема, сказано, що 9 серпня Симоненко на прес-конференції в Харкові заявив, що, на його особисте переконання, держава не може існувати під символом, з яким зустрічали Гітлера під час війни і під яким вбивали невинних людей. "Такі висловлювання - це навмисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності і тягнуть за собою кримінальну відповідальність", - зазначив у зверненні Пастух.

Він також переконаний, що, ображаючи публічно Державний прапор України, Симоненко скоює злочин, передбачений ч. 1 ст. 338 Кримінального кодексу України (публічна наруга над Державним прапором України, Державним гербом України або Державним гімном України). "А закликаючи український народ до зміни Державних символів України, Симоненко скоїв злочин, який підпадає під дію ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України - публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу", - наголошується у зверненні.

Крім цього, він направив до Печерського районного суду Києва позовну заяву до Симоненка, в якій вимагає спростувати відомості, поширені ним і веб-сайтом Комуністичної партії України. У ній він також вимагає стягнути з Симоненка 1 млн.грн. моральної шкоди.

Нагадаємо, раніше депутат Тернопільської обласної ради Володимир Петровський подав до Печерського районного суду міста Києва позов до Симоненко у зв'язку з його висловлюваннями про Державний герб України. 9 серпня на прес-конференції в Харкові Симоненко висловив думку, що держава не може існувати під символом, "з яким зустрічали Гітлера під час війни і під яким вбивали невинних людей". Він заявив, що Компартія пропонує на всенародному референдумі обговорити державні герб і гімн України.

У відповідності зі ст. 338 Кримінального кодексу України, публічна наруга над державними символами карається штрафом, арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

Досьє на Петра Симоненка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини