RU

Від поїздки до Януковича в Ялту відмовився 14-й президент

08.05.2012, 11:19
Від поїздки до Януковича в Ялту відмовився 14-й президент - Фото
Філіп Вуянович (фото - ЕРА)
Президент Чорногорії Філіп Вуянович відмовився від участі в саміті глав держав Центральної та Східної Європи, який президент України Віктор Янукович 11-12 травня приймає в Ялті.

Як повідомляє радіо Свобода, Вуянович пояснив, що не приїде до Криму на знак протесту проти ставлення влади до Юлії Тимошенко. За його словами, поводження з нею в колонії не вписується в поняття дотримання прав людини.

Своєю відмовою Вуянович підтримав позицію інших президентів, які раніше скасували участь в саміті. Президент запевнив, що дуже цінує відносини Чорногорії з дружньою Україною, і його відмова мотивована саме прагненням до того, щоб права людини в Україні завжди дотримувалися.

Вуянович став як мінімум п'ятим президентом, який прямо заявив про відмову від участі в саміті через справу Тимошенко, - після президентів Румунії, Албанії, Хорватії та Чехії. Президент Німеччини прямо про це не сказав, але саме ця причина виходила з коментарів МЗС Німеччини. Президенти Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії та Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини, але при цьому в деяких випадках все ж була висловлена ​​стурбованість справою Тимошенко.

Підтвердили свою участь у саміті президенти Литви, Польщі, Словаччини й Молдови. В Угорщині новообраний президент Янош Адер займе посаду 10 травня і, як припускають, прибуде на саміт до Ялти 11-12 травня.

МЗС України планував вчора оголосити остаточний список учасників саміту, але цього не сталося.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини