RU

В АП узгодили закон про окуповані території Донбасу

29.09.2017, 14:54
В АП узгодили закон про окуповані території Донбасу - Фото
c8e3b2a3450ac4c4dc8f7563a4e89d17.jpg
В Адміністрації президента Петра Порошенка завершено узгодження з міжнародними партнерами законопроекту про особливості державної політики з відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей. Про це повідомило джерело LIGA.net в Адміністрації президента.

"Проведено консультації з партнерами. Вони фактично є співавторами проекту", - зазначив співрозмовник.

Буде затверджено термін "російська окупаційна влада" стосовно захоплених росіянами районам Донецької і Луганської області. Це формулювання допоможе Україні в судах проти РФ.

Коротко суть законопроекту можна описати так: оскільки Росія постійно порушує взяті на себе зобов'язання, Україна більше не може продовжувати зберігати статус-кво в питанні окупованих територій. Щоб юридично мати більше аргументів, Україна затвердить окупований статус цих територій і покладе всю відповідальність за них на окупанта - Російську Федерацію. "Це посилить наші позиції в суді проти Росії", - говорять співрозмовники
LIGA.net в офісі Порошенка.

Документ піде на реєстрацію в Раду найближчим часом. Розробники закону сподіваються, що він буде прийнятий протягом одного пленарного тижня. Це принципово, оскільки 18 жовтня закінчується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.

"Оскільки цим документом РФ буде офіційно названа країною-агресором в Україні, АП вважає, що це призведе до ефекту доміно і РФ визнає агресором ряд інших держав", - підкреслило джерело.

Документ нагадує про те, що Росія порушила безліч зобов'язань в рамках мінських угод. І, за задумом авторів, повинен підштовхнути Кремль до виконання обіцянок.

Новий закон досить органічно вписується не лише в мінські угоди, але і в так званий план Макрона - формулу, яка покликана стимулювати всі сторони - Україну і Росію - почати кроки по деескалації.

Читайте також: План Макрона і статус Донбасу. Що це й навіщо це треба

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини