RU

В Ющенка кажуть, що в Росії "закінчився газ"

12.01.2009, 13:14

Російська Федерація і "Газпром" не мають достатньої кількості природного газу для транспортування європейським споживачам і тому затягують врегулювання газової проблеми з Україною. Про це заявив Уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, Б. Соколовський сказав, що "не існує іншого виправдання рівня фінансових та іміджевих втрат, які зараз несе Росія". За його словами, через зупинку транзиту газу до Європи РФ щодня втрачає до $150 млн., а в системі "Газпрому" вже виникли серйозні фінансові проблеми, зокрема, з виплатою заробітної плати.

"Крім того, - заявив Уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки, - закрутивши газовий вентиль, Росія ризикує остаточно втратити репутацію надійного постачальника енергоресурсів". "Виглядає, що керівники РФ і "Газпрому" блефують перед світом, розігруючи українську карту, оскільки не здатні забезпечити взяті перед європейськими споживачами зобов'язання. Тому логічним кроком для Європейського Союзу є з'ясування реальної ситуації з наявністю газу в РФ, зокрема, у її газового монополіста - "Газпрому", - наголосив Б. Соколовський.

Він переконаний, що за відсутності власного газу "Газпром" вже вдається до спроб привласнити український природний газ. "Йдеться, зокрема, про 75 млн. кубометрів, які Україна витрачала для підтримки газового транзиту в напрямі Європи, і про газ, наданий Україною Болгарії і Молдові, які "Газпром" вже відмовився компенсувати. Якщо говорити недипломатичною мовою, то російська сторона публічно оголосила про намір вкрасти український газ", - наголосив Б. Соколовський.

Нагадаємо, раніше заявив директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар заявив, що одна з гіпотез нинішньої поведінки Росії - дефіцит газу в країні.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини