В УПЦ МП хотіли, щоб "цар" Порошенко сам до них приїхав

В УПЦ МП хотіли, щоб "цар" Порошенко сам до них приїхав - Фото
Митрополит Софроній (скрін з відео)
14.11.2018, 14:41

Архієреї УПЦ МП вважали неканонічним їхати на зустріч з президентом, тому що "царі та імператори завжди самі ходили до єпископів"

На думку архієреїв УПЦ Московського патріархату, "царі та імператори завжди самі приходили до ієрархів", тому їхати вчора в Український дім на зустріч з президентом Петром Порошенком було "неканонічно". Про це розповів митрополит УПЦ МП Софроній, пише  Главком.

"Зустрілися два бика, ніхто нікому не захотів поступатися. Говорили (архієреї - ред.), що в історії не було такого, щоб єпископи колись самі ходили до царя або імператора", - говорить Софроній.

Також, за його словами, деякі архієреї хотіли виступити з пропозицією позбавити вінницького митрополита Симеона займаної ним посади: він пропонував поїхати на зустріч з президентом в Український дім. Крім Симеона, за словами Софронія, "багато єпископів виступали за те, що потрібно поїхати, потрібно зустрітися".

"Але не більшість. Більшість просто мовчали ", - говорить він.

До питань про кандидатів від УПЦ МП на посаду предстоятеля нової помісної церкви, на думку митрополита Софронія, в Московському патріархаті не готові: "Ви мене зрозумійте правильно: хто хоче віддати те, що у нього є?"

Вчора УПЦ МП відмовилася від участі в заздалегідь запланованої зустрічі з президентом Петром Порошенко в Українському домі, наполягаючи, що така зустріч повинна пройти в Києво-Печерській лаврі.

В Адміністрації президента заявили, що "більша частина архієреїв УПЦ МП почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить". На Банковій вважають, що представники УПЦ МП "не хочуть результату".

Крім того, собор УПЦ МП, який відбувся сьогодні, прийняв рішення не брати участь в створенні єдиної української помісної церкви, а також розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом.