RU

В Україні з'явиться Центр протидії дезінформації: чим він займатиметься

19.02.2021, 15:03
В Україні з'явиться Центр протидії дезінформації: чим він займатиметься - Фото
Володимир Зеленський і Олександр Ткаченко (Фото: пресслужба президента)

У березні 2021 року в країні має запрацювати Український центр протидії дезінформації – він буде відслідковувати фейки, спотворену інформацію, а також ворожу пропаганду і інформувати про це українців. Про це заявив міністр культури Олександр Ткаченко у своєму Telegram.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

За його словами, відбір команди вже йде – фахівці будуть активно відпрацьовувати маніпуляції і фейки, які поширює держава-агресор.

"Основні напрямки роботи Центру протидії дезінформації: виявлення, реагування, протидія, просвіта, комунікаційні проєкти. Він буде відслідковувати фейки, спотворену інформацію, ворожу пропаганду і інформувати про це українців. Ще одна важлива складова – підвищення медіаграмотності громадян України. Щоб люди самі вчилися перевіряти інформацію, фільтрувати її, і відрізняти фейки від справжніх новин", – говорить Ткаченко.

Також міністр зазначив, що в перспективі планується співпраця центру з фактчекінговими організаціями в Україні.

Крім цього, при запуску буде враховуватися досвід країн, де аналогічні центри вже діють: EUvsDisinfo (Європейський Союз), Центр провідного досвіду в сфері стратегічних комунікацій НАТО (Латвія) та інших, зазначив Ткаченко.

Читайте також: Ми прочитали 800 000 новин 112 і NewsOne і тепер точно знаємо, що з ними не так

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини