В Україні з'явиться міністерство військово-промислової політики - голова РНБО

28.05.2020, 17:49
В Україні з'явиться міністерство військово-промислової політики - голова РНБО - Фото
Олексій Данілов (Фото: прес-служба президента)

На думку Данілова, відсутність профільного органу ОПК впливає на недостатній рівень координації суб'єктів військово-промислової політики

Секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБОУ) Олексій Данілов представив концепцію формування та реалізації військово-промислової політики. Про це  повідомляє прес-служба РНБО.

Відзначається, що концепція відображає загальну позицію РНБО й Офісу президента щодо процесу реформування оборонно-промислового комплексу (ОПК) і розробки необхідних довгострокових і середньострокових документів оборонного планування.

Данілов зазначив, що ця реформа повинна стати наймасштабнішою за останні десять років. Вона буде проходити в кілька етапів.

На першому етапі:
а) створять профільне міністерство, яке буде відповідати за формування і реалізацію державної військово-промислової політики;
б) введуть посаду віце-прем'єр-міністра - міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій, до повноважень якого віднесено питання реформування ОПК і розвитку космічної галузі.

На другому етапі будуть вирішувати питання організаційно-правової форми роботи підприємств, що входять до складу Укроборонпрому.

Данілов підкреслив, що підприємства ОПК повинні, перш за все, сконцентруватися на забезпеченні армії сучасними високотехнологічним озброєнням і технікою, що дозволить ефективно реагувати на сучасні виклики.

  • У березні в Укроборонпромі розробили і направили в Кабмін і профільний комітет Верховної Ради законопроект про списання безнадійної заборгованості в розмірі 4,4 млрд грн.
  • Наприкінці квітня в дежконцерні анонсували, що готуються до створення шести держкорпорацій, навколо яких буде консолідовано підприємства за галузевим принципом: ракетобудівний, авіаційний, авіаремонтний, бронетанковий, радарний і холдинг морських систем.
  • 8 травня Укроборонпром оголосив про завершення першого етапу комплексної оцінки 137 підприємств. У результаті, були визначені життєздатні компанії і пріоритетність реорганізації проблемних.
  • Однак у РНБО не підтримали плани реформування Укроборонпрому і порадили не поспішати з реорганізацією держконцерну.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні