RU

В Україні зростає підтримка курсу на НАТО: опитування Рейтингу

27.07.2018, 13:12
В Україні зростає підтримка курсу на НАТО: опитування Рейтингу - Фото
Спільні навчання військових НАТО і союзників - Rapid Trident (фото - NATO)

Якби в середині липня 2018 року відбувся референдум про вступ України до Північноатлантичного Альяс, 45% опитаних проголосували б "за", а третина респондентів - "проти". Про це свідчать результати нового соціологічного дослідження від групи Рейтинг.

Кожен десятий українець не бажає брати участі в такому голосуванні, і стільки ж опитаних поки не знають, як проголосувати.

У західних і центральних областях країни виступають швидше за вступ в НАТО, тоді як на півдні і сході - скоріше проти.

Якби Україна розглядала варіант підписання угоди з іншими країнами про військову підтримку їм у разі агресії, то з пропонованого переліку країн найбільш прийнятними українці вважають Польщу (74%), Великобританію (60%), США (59%), Грузію (55%), Білорусь (53%), Туреччину (49%). Близько 40% респондентів підтримали б угоду з Молдовою і Китаєм, третина - з Індією.

У той же час, тільки 19% респондентів підтримали б підписання угоди про надання військової підтримки з країною-окупантом Росією. Дві третини - не підтримали б.

Прихильники вступу України в НАТО щодо більше підтримують підписання угод про надання військової підтримки з Польщею, США, Великобританією і Грузією, зате противники вступу в Альянс - з Росією і Білоруссю.

Опитування проведене методом особистого інтерв'ю 6-14 липня 2018 року серед 1200 українців від 18 років і старше по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка - не вище 2,8%.

Читайте також: Путін про курс України в НАТО: Буде вкрай негативна реакція

Опитування Рейтингу в грудні 2017-го серед 30 тисяч респондентів показало, що 43% українців підтримують вступ до Альянсу, 34% - проти цього.

Опитування Демініціатив і центру Разумкова в той же період часу показало такі цифри - 38,5% українців "за", 30% - "проти".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини