В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусної хвороби

Для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield (індійська торгова назва вакцини Oxford-AstraZeneca) прийнято рішення про тримісячний інтервал між дозами замість початкових 28 днів. Про це LIGA.net повідомив член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
За його словами, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії.
На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров'я збільшити інтервал.
"Прийнято рішення максимально вакцинувати однієї дозою "астри". Це дасть нам можливість застосувати 250 000 доз – тих, які були зарезервовані для другої дози (при плані в 28 днів, – ред.)", – повідомив Лапій.
Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших антиковідних вакцин, які отримає Україна.
Дивіться відео: Я з LIGA.net. Вакцинувався "індійським шмурдяком" від COVID-19
За словами доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медакадемії післядипломної освіти ім. Шупика, на сайті Міністерства охорони здоров'я незабаром має з'явитися відповідне повідомлення.
- Інше дослідження показало, що одна доза "астри" при вимірі в п'ятий тиждень після щеплення на 94% знизила частоту госпіталізацій у тих, кому 80 років і більше, і тих, хто все-таки заразився на коронавірус.
- Вчора у голови МОЗ Степанова зробили щеплення батьки, а з 22 березня вакцинація розпочнеться через сімейних лікарів.
- Зараз у препарату Oxford-AstraZeneca проблеми: низка країн бажає додатково уточнити профіль її безпеки після повідомлень про випадки тромбозів після щеплення (жоден регулятор поки не говорить, що вони походять від щеплення).
- Британія, Канада, Австралія, Румунія, Марокко (і знову Австрія) продовжують вакцинувати "астрою", наполягаючи, що ті, хто поставив процес на паузу, просто перестраховуються.
- Сьогодні Євроагентство з лікарських засобів (EMA) винесе додатковий висновок про вакцину Oxford-AstraZeneca. Ситуацію також сьогодні розглянуть і в ВООЗ.
- Ефект від вакцинації серед медиків Британії: дані на березень 2021 року про захищеність тих, хто перехворів і вакцинувався.
Читайте також: Після дози AstraZeneca госпіталізації різко впали: дані з Британії
Комментарі