RU

В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусної хвороби

16.03.2021, 09:37
В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусної хвороби - Фото
Вакцина CoviShield (фото – пресслужба Київської ОДА)

Для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield (індійська торгова назва вакцини Oxford-AstraZeneca) прийнято рішення про тримісячний інтервал між дозами замість початкових 28 днів. Про це  LIGA.net повідомив член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії.

На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров'я збільшити інтервал.

ДОВІДКА. Британське дослідження показало, що ефективність захисту вакцинованого від легких/середніх симптомів ковіду після однієї дози (з 22 по 90 день після щеплення) – близько 76%. У тих, хто отримав друге щеплення через 12 тижнів, ефективність була 81,3%. Якщо другу дозу давали менш ніж через 6 тижнів, – всього 55,1%. Госпіталізацій з COVID-19 у вакцинованій групі не було після першого тритижневого періоду.

"Прийнято рішення максимально вакцинувати однієї дозою "астри". Це дасть нам можливість застосувати 250 000 доз – тих, які були зарезервовані для другої дози (при плані в 28 днів, – ред.)", – повідомив Лапій.

Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших антиковідних вакцин, які отримає Україна.

Дивіться відео: Я з LIGA.net. Вакцинувався "індійським шмурдяком" від COVID-19

За словами доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медакадемії післядипломної освіти ім. Шупика, на сайті Міністерства охорони здоров'я незабаром має з'явитися відповідне повідомлення.

  • Інше дослідження показало, що одна доза "астри" при вимірі в п'ятий тиждень після щеплення на 94% знизила частоту госпіталізацій у тих, кому 80 років і більше, і тих, хто все-таки заразився на коронавірус.
  • Вчора у голови МОЗ  Степанова зробили щеплення батьки, а з 22 березня вакцинація розпочнеться через сімейних лікарів.
  • Зараз у препарату Oxford-AstraZeneca проблеми: низка країн бажає додатково уточнити профіль її безпеки після повідомлень про випадки тромбозів після щеплення (жоден регулятор поки не говорить, що вони походять від щеплення).
  • Британія, Канада, Австралія, Румунія, Марокко (і знову Австрія) продовжують вакцинувати "астрою", наполягаючи, що ті, хто поставив процес на паузу, просто перестраховуються.
  • Сьогодні  Євроагентство з лікарських засобів (EMA) винесе додатковий висновок про вакцину Oxford-AstraZeneca. Ситуацію також сьогодні розглянуть і в ВООЗ.
  • Ефект від вакцинації серед медиків Британії: дані на березень 2021 року про захищеність тих, хто перехворів і вакцинувався.

Читайте також: Після дози AstraZeneca госпіталізації різко впали: дані з Британії

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини