RU

Коронавірус | В Україні ввели 1 млн доз вакцин від COVID-19. Найбільше щепили молодь

20.05.2021, 12:13
В Україні ввели 1 млн доз вакцин від COVID-19. Найбільше щепили молодь - Фото
Вакцина CoviShield (фото – ЕРА)

В Україні перетнули межу в 1 млн введених доз вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2. Про це пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Процес вакцинації в країні розпочато наприкінці лютого.

На 19 травня зроблено 1 012 815 уколів. Цією кількістю частково або повністю імунізували 964 747 осіб (першу дозу отримали 964 745, дві – 48 070 осіб). Жінок щеплено 525 723, чоловіків – 487 092.

Найефективніше процес відбувається в Києві, Дніпропетровській і Львівській областях.

Як уточнили в Міністерстві охорони здоров'я, найбільше щеплено українців віком 20-39 років (234 169 осіб). "Це молоді люди, які належать до пріоритетних категорій, визначених дорожньою картою", – уточнили у відомстві.

Читайте також: Доза Pfizer після дози AstraZeneca безпечна і дуже ефективна: дослідження

Група основного ризику за COVID-19 – це люди похилого віку, а також ті, у кого певні хронічні хвороби (діабет, серцево-судинні патології тощо). У більшості країн світу програми антикоронавірусної вакцинації намагаються в першу чергу захистити ці категорії людей, а також медиків інфекційних відділень.

В Україні серед пріоритетних груп (крім літніх) – медики, військові, рятувальники, прикордонники, працівники МВС, педагоги, соцпрацівники, духовенство, спортсмени-олімпійці тощо.

Читайте також: Вакцина AstraZeneca неефективна проти легкого-середнього "південноафриканського" ковіду – цифри

Працює 347 мобільних бригад (загалом планується 600), підготовлено до роботи 2127 тимчасових і постійних пунктів вакцинації.

"Друга доза вакцини гарантована для кожного, хто щепився першою. Дата щеплення залежить від вакцини, яку отримала людина. Проміжок такий для кожної вакцини: Oxford-AstraZeneca (CoviShield або SKBio) – 12 тижнів, СoronaVac – 28 днів, Pfizer-BioNTech (Сomirnaty) – 21 день", – нагадали в МОЗ.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини