RU

В Україні скоротилася підтримка миру з Росією за всяку ціну

06.12.2019, 13:18
В Україні скоротилася підтримка миру з Росією за всяку ціну - Фото
Спостерігачі ОБСЄ на місці розведення військ (Фото: Сергій Ваганов/ЕРА)

Кількість українців, які згодні на будь-які компроміси з Росією заради миру, з липня зменшилася на 6%. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом Демініціативи разом з Київським міжнародним інститутом соціології.

На мир за всяку ціну згодні тільки 14% опитаних. Трохи більше опитаних вважають, що мир може бути встановлений тільки силою, коли одна зі сторін переможе: майже 16%.

Більшість українців вважають, що потрібно погоджуватися на компроміси, але не на всі - 58,5%. Цю точку зору поділяють у всіх регіонах: 57% на заході, 53% в центрі, 60% на півдні і 67% на сході країни.

Серед можливих компромісів найбільш неприйнятними виявилися вибори на умовах бойовиків (проти висловилися 66% опитаних, згодні - тільки 16%), амністія всіх, хто воював проти України (63% проти, 19% згодні), і формування силових органів в ОРДЛО тільки з місцевих представників (56% проти, 21% згодні).

Закріпити особливий статус Донбасу в Конституції згодні 30% опитаних, проти - 53%; дати російській мові статус державної згодні 36% (51,5% на півдні і 70% на сході), проти - 51%.

Найбільшу підтримку отримали прямі переговори з керівниками сепаратистів - на це згодні 40,5% опитаних, проти - 45,6%. Приблизно стільки ж українців згодні припинити економічну блокаду - 40%, проти - 42%.

Опитування проводилося з 4 по 19 листопада в 110 населених пунктах в усій Україні, крім тимчасово окупованих територій, опитано 2041 людину. Помилка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Бекешкіна пояснила, чому люди готові до компромісів щодо війни

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини