RU

В Україні може з'явитися штаб протидії біологічним загрозам

19.10.2020, 16:21
В Україні може з'явитися штаб протидії біологічним загрозам - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президенту Володимиру Зеленському рекомендували створити штаб із протидії біологічним загрозам для оперативного реагування на поширення коронавірусу в країні, а також очолити його. Про це йдеться в проєкті постанови №4228 – зараз його направили на розгляд до профільного комітету.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Серед іншого, штаб повинен буде:

  1. Створити всеукраїнську багатоканальну лінію, щоб ті, хто захворів на коронавірус або підозрює, що заразився, могли зателефонувати і проконсультуватися щодо хвороби, дізнатися про тестування і безкоштовні ліки.
  2. Забезпечити ефективну безкоштовну діагностику і тестування: створити серію вірусологічних лабораторій із потужністю понад 100 000 досліджень на добу, сформувати мобільні бригади для забору матеріалу для тестів на дому, а також створити лабораторні потужності при лікарнях МОЗ, Міноборони та інших відомствах.
  3. Створити умови для лікування хворих на COVID-19 в амбулаторних умовах, а також підвищити ефективність лікування в стаціонарі.
  4. Забезпечити медиків засобами захисту і ввести додаткову доплату розміром 300% місячних зарплат (зокрема, для працівників швидких).
    Створити умови для масового виробництва вітчизняних ПЛР-тестів.

Примітно, що в березні поточного року в Україні вже був створений штаб із боротьби з COVID-19, який очолив головний санлікар Віктор Ляшко.

Читайте також: Коронавірус. При Київській міськадміністрації відкривають волонтерський штаб

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини