В Україні хочуть дозволити блокування сайтів без рішення суду

21.06.2018, 17:35
В Україні хочуть дозволити блокування сайтів без рішення суду - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Перший заступник голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова назвала законопроект "поверненням до Сталіна"

Сьогодні депутати Верховної Ради включили до порядку денного законопроект № 6688, яким передбачається наділити правоохоронців правом без рішення суду тимчасово блокувати інтернет-сайти.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері ще в 2017 році зареєстрували Іван Винник, Дмитро Тимчук и Тетяна Чорновол. Однак внесли до порядку денного його тільки сьогодні.

Згідно із законопроектом, загрозами нацбезпеці в інформаційній сфері автори пропонують вважати "надання впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади або органами місцевого самоврядування, посадовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами".

Підставою для блокування може стати поширення через сайт інформації, з використанням якої "відбуваються тяжкі або особливо тяжкі злочини".

Рішення про тимчасове заблокування має прийматися суддею за клопотанням слідчого або прокурора під час судового провадження або досудового розслідування.

Однак в "виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину" слідчий або прокурор зможе на 48 годин заблокувати будь-який ресурс в мережі без рішення суду.

При цьому, згідно з документом, всі інтернет-провайдери повинні будуть за свій рахунок виконувати рішення судів, слідчих і РНБО про блокування.

Перший заступник глави комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова назвала законопроект "поверненням навіть не до Януковича, а до самого Сталіна".

"Здійснення впливу на органи державної влади" - це будь-який громадський контроль або рядовий пікет - в разі прийняття закону будуть тероризмом ", - написала Червакова в Facebook.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?