RU

В українських істориків є моральні претензії до Росії

19.11.2008, 09:57

Доктор історичних наук, керівник Центру досліджень геноциду українського народу Василь Марочко вважає, що якби Президент Росії Дмитро Медведєв на річницю Голодомору приїхав до Києва, то всі провокаційні питання зникли б. Про це він заявив в ефірі радіо "Свобода".

"Кремль не може в собі знайти сили і мужність для того, щоб зробити перший крок. Спочатку треба визнати Голодомор злочином на власній території, і він би заслужив великий авторитет і підтримку", - наголосив В.Марочко.

До того ж він вказав: "Росія ніколи нікому за свою історію не платила компенсації. Це може зробити лише багата велика країна, а саме Німеччина. Російські політики не висловили співчуття українському народові, вони цього не зробили. У нас є моральні претензії до Росії".

"Чому до сьогоднішнього дня Державна Дума Росії не визнала Голодомор геноцидом на території Росії? Як правонаступниця Радянського Союзу, вона повинна була виступити з ініціативою першою. Але український народ це хвилює більше. В українців просто болить більше", - зазначив В.Марочко.

"В російській історіографії не ведуться підрахунки демографічних втрат, як в Україні. Сьогодні вони не досліджують власний Голодомор. А про Голодомор в Україні вони взагалі нічого не знають", - підсумував історик.

Новини на тему "Голодомор">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини