RU

Віце-президент ПАРЄ: Україна зробила вибір між Заходом і Сходом

14.04.2011, 15:30
Віце-президент ПАРЄ: Україна зробила вибір між Заходом і Сходом - Фото
69efd537f10d3a58b9c6270039435fc1.jpg

Віце-президент ПАРЄ: Україна зробила вибір між Заходом і Сходом

Україна не вибиратиме між Зоною вільної торгівлі (ЗВТ) із Євросоюзом і Митним союзом (МС) Росії, Казахстану і Білорусі, тому що цей вибір давно зроблений на користь європейської інтеграції. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат із фракції Партії регіонів, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Іван Попеску (на фото), коментуючи візит Прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в Україну.

"Приїзд в Україну Прем'єр-міністра країни, що є нашим стратегічним партнером, завжди велика подія", - наголосив І.Попеску, додавши, що виражена Президентом України формула співпраці з МС піде країні лише на користь. "Формат "3+1" відповідає інтересам нашої держави, але тільки на тому рівні, на якому ця співпраця не вступає у суперечність із нашими договорами із Всесвітньою торговою організацією (ВТО) і Європейським Союзом", - зазначив нардеп-регіонал.

Але, за його словами, навіть за такою формулою співпраці із МС контакт між Україною і Росією набагато тісніший, ніж був минулого року.

Відповідаючи на питання, як слід реагувати Україні на ультиматуми з Москви - МС або ЄС - І.Попеску сказав: "Ми не будемо вибирати між Зоною вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом і Митним союзом Росії, тому що пріоритет вже виписаний Законом "Про основи зовнішньої і внутрішньої політики", де чітко прописана європейська інтеграція, перший етап якої передбачає підписання Договору про асоціацію України і Євросоюзом, а також договору з ЗВТ", - зазначив політик.

"З Митним союзом ми будемо співпрацювати з тих позицій, які нам вигідні і не суперечать нашому європейському вектору і договору із ВТО", - наголосив І.Попеску.

Іван Попеску: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини