RU

Віце-президент ПАРЄ про "шпигунський" конфлікт: Це тимчасові складності

18.05.2011, 18:35
Віце-президент ПАРЄ про
b2857cc8f741420529e4456408483020.jpg

Віце-президент ПАРЄ про "шпигунський" конфлікт: Це тимчасові складності
Україна і Чехія знайдуть вихід із дипломатичного казусу, виниклого між двома країнами. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), народний депутат з фракції Партії регіонів Іван Попеску, коментуючи українсько-чеський "шпигунський" конфлікт.

Так, І.Попеску, відповідаючи на питання, чи може конфлікт вплинути на євроінтеграцію України, сказав: "Думаю, що ні. Це звичайна практика, коли виникають такі казуси. Йде обмін висилкою дипломатів. Іноді це виправдано, іноді - ні. Але якщо подивитися історію, то такі випадки були неодноразово. Звичайно, відносини між країнами на певний період дещо загострюються, але все це лише тимчасові прикрощі, які істотно на двосторонні відносини не вплинуть".

"У цьому випадку в наших служб були вагомі підстави для того, щоб видворяти чеських дипломатів", - додав він.

До того ж І.Попеску, відповідаючи на питання, як цей конфлікт може вплинути на підписання між Україною і Євросоюзом угоди про асоціацію, враховуючи, що Чехія, зокрема повинна буде ратифікувати цей договір, сказав, що треба спочатку парафувати всі документи, домовитися щодо кожного пункту, а до кінця року, коли буде йтися про підписання угоди, "вирішаться і інші питання". "Не думаю, що хтось це питання буде використовувати. Договір буде підписаний, ця ситуація не вплине на угоду", - переконаний регіонал.

Політик додав, що для поліпшення українсько-чеських відносин треба провести більше зустрічей - як на урядовому рівні, так і по лінії МЗС.

Нагадаємо, раніше Україна видворяла двох співробітників секції військового аташе чеського посольства, звинувативши їх у тому, що вони використали свій "дипломатичний статус для збору інформації, яка вважається державною таємницею".

Перший віце-прем'єр і глава МЗС Чехії Карел Шварценберг заявив, що такий крок може бути помстою за надання політичного притулку екс-міністру економіки Богдану Данилишину. У свою чергу, Міністерство закордонних справ України заперечує наявність зв'язку між оголошенням персонами нон-грата двох співробітників військового аташата Чехії і наданням політичного притулку Б.Данилишину.

Пізніше Чехія вислала двох представників українського посольства з країни.

Іван Попеску: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини