RU

В питанні звільнення голів МЗС і Міноборони є правова колізія

26.05.2009, 15:47

Українське законодавство заклало правову колізію в питання звільнення і призначення Міністра оборони і Міністра закордонних справ. Про це сьогодні на брифінгу журналістам повідомив Міністр юстиції України Микола Оніщук.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, М.Оніщук пояснив: "Ситуація у цій площині залишається казуїстичною. У нас є кілька актів права, які не узгоджені між собою... З одного боку, у нас є рішення Конституційного Суду... щодо тлумачення статті Конституції, якою передбачене право Верховної Ради України на звільнення всіх міністрів, незалежно від того, за чиїм поданням і в якому порядку вони призначаються. Але вже після цього рішення Конституційного Суду був прийнятий Закон про Кабінет Міністрів України, який передбачає порядок внесення подання щодо міністрів закордонних справ і оборони. І вже у Законі про Кабінет Міністрів йдеться про те, що вказані міністри можуть бути звільнені за поданням Президента або за поданням Прем'єр-міністра, узгодженим з Президентом".

М.Оніщук вважає, що є певна колізія між роз'ясненням КСУ і положенням Закону про Кабінет Міністрів. "Швидше усього, рішення цієї проблематики, зокрема, колізійності, може бути досягнуте або шляхом правової практики, або з допомогою нового рішення Конституційного Суду щодо тлумачення відповідних норм Закону про Кабінет Міністрів", - сказав він.

Сам М.Оніщук вважає, що саме Закон про Кабмін встановлює порядок реалізації розпоряджень Конституції за призначенням міністрів.

Нагадаємо, минулого тижня Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що за підсумками доповіді КРУ про зловживання в Міноборони ініціює відставку Міністра оборони Юрія Єханурова. "Я, чесно кажучи, глибоко вражена, що у нас відбувається. По-перше, неодноразово з вуст працівників Міністерства оборони звучали такі зауваження, що нічим годувати солдатів, нічим їм оплачувати грошове забезпечення, немає на що будувати квартири, і це декларувалося як руйнівна критика уряду Прем'єра про те, що бюджет сформований нетямуще, те, що там щось недофінансовується... Я була вражена тим, що я побачила", - додала Прем'єр.

Микола Оніщук: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини