RU

В ЄНП бойкотують урядову делегацію України

12.10.2011, 08:19
В ЄНП бойкотують урядову делегацію України - Фото
2f6e386ac5910855d50dbdecf5a5ef56.jpg

В ЄНП бойкотують урядову делегацію України
Група Європейської народної партії (ЄНП) у Комітеті регіонів Європейського союзу оголосила бойкот зустрічі з офіційною урядовою делегацією України. Про це заявив президент групи ЄНП у Комітеті регіонів ЄС Майкл Шнайдер.

"Враховуючи вирок Печерського суду про висновок Юлії Тимошенко на 7 років, група ЄНП у Комітеті регіонів сьогодні ухвалила рішення щодо бойкоту запланованої зустрічі високого рівня з українською делегацією в рамках Днів відкритих дверей", - заявив Шнайдер, якого цитує офіційний сайт Тимошенко.

За його словами, судовий вирок Юлії Тимошенко є шокуючим, звинувачення - політично вмотивованим, а судовий процес відбувався з чисельними порушеннями прав людини. "Група ЄНП хоче дати ясний сигнал, що це неприйнятно, і що не повинно бути ніякої угоди про асоціацію з ЄС до тих пір, поки демократія і верховенство закону не відновлені", - підкреслив він.

Група ЄНП у Комітеті регіонів наголошує, що український уряд "не поважає демократію та верховенство закону і безсоромно зловживає своїми повноваженнями для усунення політичних опонентів".

Водночас у заяві йдеться про необхідність продовжувати стосунки з місцевими та регіональними органами влади в Україні. "Але чіткий сигнал засудження недемократичної, тоталітарної практики повинен бути направлений президенту Януковичу і його уряду", - наголошується у документі.

Нагадаємо, Печерський суд Києва визнав екс-прем'єра Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років.

Адвокати Тимошенко сподіваються, що рішення суду вдасться скасувати в апеляційному порядку.

Світова громадськість, зокрема Європейський союз висловили стурбованість цим рішенням. Низка країн ЄС заявила, що вирок екс-прем'єру істотно ускладнить відносини з Україною.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини