RU

В НАТО пояснили, чому не дають Україні ПДЧ

03.12.2008, 10:29

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер вважає, що ситуація в Україні не є достатньо ясною для того, щоб надати країні План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Про це він заявив у вівторок на прес-конференції після першого дня засідання Ради північноатлантичного альянсу на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі.

"Внутрішня ситуація в країні не є досить чіткою. Ми чекаємо, і, думаю, ви також чекаєте, коли буде зрозуміліша ситуація з коаліцією, з урядом тощо", - сказав французький Міністр, якого цитує "Українська правда".

Він також відзначив, що рішення Ради від 2 грудня не закриває для України шлях в НАТО. "У Бухаресті ми вирішили, що міністри закордонних справ мають прокласти дорогу, і ми всі ще на шляху", - сказав Б. Кушнер.

Тим часом, Державний секретар США Кондоліза Райс на прес-конференції після першого дня засідання Ради відзначила, що питання надання ПДЧ в НАТО Україні і Грузії не обговорювався на цьому засіданні. Водночас, вона також наголосила, що питання майбутнього членства в НАТО для цих країн вже вирішене. "Бухарест встановив чіткі рамки", - сказала Держсекретар США.

К. Райс також висловила переконання у тому, що всі країни-члени НАТО готові об'єднатися і допомагати Україні і Грузії у розвитку демократії.

Нагадаємо, у вівторок, 2 грудня, міністри закордонних справ країн-членів НАТО вирішили посилити співпрацю з Україною і Грузією без надання їм ПДЧ.

Україна і Грузія подали заявки на отримання ПДЧ на початку цього року. У квітні на саміті НАТО у Бухаресті було прийнято політичне рішення про майбутнє членство України і Грузії в НАТО, проте прийняття рішення про надання ПДЧ двом країнам відклали.

Детальніше про євроатлантичні прагнення України >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини