RU

В Євросоюзі назвали головні пріоритети для нової влади України

26.07.2019, 12:36
В Євросоюзі назвали головні пріоритети для нової влади України - Фото
Хюг Мінгареллі (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що першочерговими завданнями для нової української влади буде забезпечення верховенства права, проведення земельної реформи та запровадження змін в секторі енергетики. Про це він сказав в інтерв'ю Європейській правді.

"Є цілий перелік пріоритетів. Ми завжди говоримо, що дуже важливо докладати більше зусиль для забезпечення верховенства права. Ми також говоримо, що треба зробити необхідні кроки для відновлення приватизації великих державних підприємств. Ми віримо, що Україна може зробити більше для якісного управління державними компаніями", - зазначив посол.

За його словами, необхідно провести земельну реформу. "Тому що в цій області в України - фантастичний потенціал, і якщо реформа буде проведена належним чином, то це може привести до створення сотень тисяч робочих місць. Важливо також продовжувати децентралізацію. Ми знаємо, що в ряді об'єднаних громад вибори тільки попереду. Децентралізація вже стала успішною для України, і цей успіх треба закріпити", - підкреслив Мінгареллі.

Він переконаний, що повинна продовжитися реформа системи державного управління, де також є перші позитивні результати.

"Що стосується сектора енергетики, то ми вже два роки поспіль говоримо, що саме потрібно зробити для реформування ринку газу на користь українських громадян - і ми розраховуємо, що тепер ці зміни будуть прийняті. Звичайно ж, ми виступаємо за повне впровадження закону про ринок електроенергії", - уточнив посол.

Мінгареллі підкреслив, що потрібно буде створити незалежного і компетентного регулятора ринку атомної енергії.

"Ну і, нарешті, вам необхідно провести реформу правоохоронних органів. Як ви знаєте, закон про нацбезпеку був прийнятий - але так і не був імплементований. А вам потрібно реформувати і СБУ, і Генпрокуратуру, і продовжити реформу Нацполіції", - додав він.

9 липня 2019 року повідомлялося, що в рамках планової ротації Маасікас замінить французького дипломата Хьюга Мінгареллі, який став послом ЄС в Україні в 2016 році.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини