В ЄС сказали, коли можуть продовжити санкції проти Росії

09.11.2018, 10:49
В ЄС сказали, коли можуть продовжити санкції проти Росії - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Санкції Євросоюзу проти Росії, швидше за все, будуть продовжені в кінці року. Про це в інтерв'ю російському Інтерфаксу заявив посол Євросоюзу в РФ Маркус Едерер.

За його словами, санкції "мають цілком певну мету".

"Це виконання мінських угод. Таким чином, санкції не є самоціллю, а лише інструментом політики. Також хочу зазначити, що санкції не продовжуються автоматично", - уточнив посол.

Він вважає, що на сьогоднішній день у обох сторін конфлікту, в України і Росії, "не вистачає політичної волі для виконання мінських угод, зокрема домовленостей від лютого 2015 року".

"Крім цього, обидві сторони порушують дух і букву цих угод", - сказав посол.

Він також пояснив позицію ЄС щодо продовження санкцій.

"Свіжий приклад - це збитий безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії, який належав спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Цей безпілотник в останні кілька тижнів реєстрував переміщення російських конвоїв. Як стало згодом відомо, пристрій було виявлено системою протиповітряної оборони і збито. Це і є порушення мінських угод", - підкреслив Едерер.

Читайте також: Що відбувається в Донецьку напередодні псевдовиборів: фото

За його словами, ще один приклад порушення мінських угод - підготовка до проведення 11 листопада так званих виборів в Луганську і Донецьку.

"Ці кроки знаходять підтримку з російської сторони. У мінських угодах записано, що вибори можуть відбуватися лише відповідно до українського закону... У даній ситуації я вважаю, що в кінці цього року санкції щодо Росії будуть продовжені", - підкреслив посол.

Британія наполягає на включенні до списку санкцій ЄС декількох топ-співробітників російських спецслужб за створення і застосування хімічної зброї.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина