RU

В "Єдиному центрі" кажуть, що в СБУ завели справу на Балогу

11.06.2009, 10:22

Народний депутат України, член президії "Єдиного центру" Михайло Полянчич заявляє про незаконне переслідування, яке Служба безпеки України почала проти лідера "Єдиного центру" Віктора Балоги. Відповідний депутатський запит підготовлено на ім'я Генерального прокурора Олександра Медведька.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Єдиного центру", у запиті йдеться про "заведену спецслужбою оперативно-розшукову справу, в рамках якої стосовно В.Балоги і людей з його оточення (політиків, парламентарів, журналістів) ведеться зовнішнє спостереження, контролюються телефонні переговори і переписка". "Це робиться для пошуку компрометуючих даних, які потім планується використати з метою дискредитації або переслідування", - наголосив М.Полянчич.

М..Полянчич звертає увагу, що цю справу заведено наприкінці травня за особистою вказівкою голови СБУ Валентина Наливайченка. "Це зроблено відразу ж після добровільної відставки В.Балоги з посади глави Секретаріату Президента, щойно він публічно заявив про категоричну незгоду з рішенням В.Ющенка повторно балотуватися на президентських виборах", - сказав він. Народний депутат пов'язує такі дії спецслужби з активною політичною позицією самого В.Балоги і партії "Єдиний центр".

У депутатському запиті М.Полянчич просить здійснити прокурорську перевірку приведеної інформації. Він наголошує неприпустимість використання сил і засобів СБУ незаконним чином, як інструменту тиску і переслідування.

Нагадаємо, В.Ющенко 19 травня підписав Указ N337, яким звільнив В.Балогу з посади глави Секретаріату Президента України.

Сам В.Балога, коментуючи причини своєї відставки, заявив, що це категорична незгода з рішенням В.Ющенка вдруге балотуватися на посаду Президента. "Переконаний, що Ви не маєте морального права йти на президентські вибори. Принаймні, у цьому я Вам не соратник", - сказав він. Другою причиною В.Балога назвав найближче оточення ВЮщенка, яке з його волі увійшло у владу, зайнявши високі державні пости. Цей момент екс-голова Секретаріату Президента вважає кумівством у владі.

Віктор Балога: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини