RU

Відбувся суд над активістками "Femen"

16.07.2010, 14:45

Сьогодні о 09:00 ранку в Шевченківському районному суді Києва відбулося слухання у справі лідера жіночого руху "Femen" Ганни Гуцол і активісток організації Олександри Шевченко і Євгенії Крайзман, які звинувачуються у хуліганстві і порушенні правил проведення акцій.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ активістки руху, вони були затримані напередодні під час мирного протесту "Немає води у крані - миюся на Майдані 3" проти щорічного відключення гарячої води, а також підвищення комунальних тарифів.

"Суд проходив з найгрубішими порушеннями процесуальних норм, зокрема, дівчатам було відмовлено у праві на адвокатську допомогу. Активісток судили за закритими дверми, вимоги журналістів провести фото- і видеозйомку в залі суду були відхилені", - сказано у повідомленні.

За рішенням суду, активістки О.Шевченко і Є.Крайзман були визнані винними у хуліганських діях і повинні будуть заплатити штраф у розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів, а лідер руху Г.Гуцол - в порушенні правил проведення акції, за яке отримала попередження від судді.

"Жіночий рух "Femen" категорично незгодний з рішенням суду і планує оскаржити його найближчим часом", - йдеться у повідомленні.

Після апеляції, згідно з повідомленням, "Femen" збираються подавати заяву до Генпрокуратури України на "незаконні дії міліції щодо активісток під час мирного протесту". "За нашим переконанням, міліція здійснила порушення, що підпадає під статтю 340 (незаконне перешкоджання організації або проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій)", - сказано у повідомленні.

У "Femen" наголосили, що "Україна ніколи не стане поліцейською державою". Дівчата ще раз закликали всіх громадян пручатися будь-яким незаконним діям правоохоронних органів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини