RU

Від імені суверенної України. Ющенко заявив, що зупинки поставок газу в Європу не було

13.01.2009, 15:56

Від імені суверенної України. Ющенко заявив, що зупинки поставок газу в Європу не було
Президент України Віктор Ющенко від імені суверенної держави заявив, що Україна була, є і буде надійним транзитером газу, і вона не зробила жодного кроку, щоб зупинити поставки газу Європі і Європейському Союзові.

"Для нас це принципова позиція, оскільки сьогодні багато пліток, необ'єктивної інформації, брехні. Ми виконуємо наші зобов'язання", - заявив глава держави під час прес-конференції у Києві.

"Ми будемо виконувати повністю свої зобов'язання із забезпечення транзиту газу. Україна не заслуговує негативних оцінок, які лунають у Москві та інших джерелах", - додав В.Ющенко.

Нагадаємо, сьогодні Європа заявила, що незважаючи на те, що російський "Газпром" після восьмої години ранку за європейським часом почав відновлювати поставки газу в ЄС через Україну, поставки блакитного палива пробуксовують. Як повідомляє чеське інформаційне агентство "CTK" із покликанням на власне джерело в Єврокомісії, Російська Федерація направляє по трубопроводу настільки обмежену кількість газу, що його рух територією України в Європу стає практично неможливим.

У свою чергу, заступник голови правління російського концерну Олександр Медведєв заявив, що Україна блокувала всі дії "Газпрому" із транзиту газу в Європу. У концерну немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України, - сказав він. "Це йде всупереч усіх домовленостей, підписаних напередодні", - відзначив О.Медведєв. В таких умовах, за його словами, "у нас немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України. Відповідальність за це лежить повністю на українській стороні". Крім того, О.Медведєв заявив, що Росія проінформувала Єврокомісію про неможливість забезпечувати транзит газу в Європу через Україну. "Я говорив на цю тему з представниками Єврокомісії, які охарактеризували ситуацію як форс-мажор", - сказав він.

"Нафтогаз України" не допустив міжнародних спостерігачів у диспетчерське управління, повідомило джерело у міжнародній комісії з моніторингу. "Стан газотранспортної системи України на кордоні з Росією може бути достовірно оцінений тільки в об'єднаному диспетчерському управлінні НАК "Нафтогаз України" у Києві, - сказав він. - Однак, міжнародних спостерігачів туди не пустили".

Про останні події читайте у статті "Україна-Росія: тримай газову кишеню ширше" >>>
Про переможця кризи читайте в статті "Реальним переможцем газової війни став Кремль?">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини