RU

В Англії впевнені, що Україна - запорука миру в Європі

01.09.2008, 15:51

Підтримуючи Україну, Європа тим самим не виявляє ворожості до Росії, а здійснює позитивний крок до міцного миру. Так вважає Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд.

"Україна - провідний зразок тих благ, які накопичуються, коли країна стає господинею своєї долі і шукає альянсів з іншими країнами. Її вибір не треба розглядати як загрозу на адресу Росії або вияв ворожості. Тим часом її незалежність справді вимагає нових стосунків з Росією - стосунків у дусі партнерства рівних, а не взаємин пана та слуги", - сказав Д. Мілібенд, якого цитує "InoPressa".

На його думку, ізоляція Росії нездійсненна. "Цей крок був би неконструктивним, оскільки економічна інтеграція Росії - найкращий спосіб дисциплінувати її на політичній арені", - зауважив він. "Але міжнародна спільнота не безсила. Європейці потребують російського газу, але й "Газпром" - європейських споживачів та інвестицій. Реалії взаємозалежності такі, що важелі впливу є у обох сторін, обидві сторони можуть змінити умови торгівлі. Ми маємо зайняти позицію співпраці, поєднаної з твердістю. Це означає, що ми повинні зміцнювати наших союзників, змінювати баланс в енергетичних взаєминах з Росією, захищати права міжнародних інститутів та відновлювати зусилля із врегулювання "недозволених конфліктів", - зазначив Міністр.

"Тут ключем є Україна. У неї міцні зв'язки з Росією, що цілком відповідає інтересам обох країн. Але водночас Україна - європейська країна. Українські лідери кажуть, що прагнуть до вступу своєї країни в ЄС. 49-я стаття Статуту ЄС дає всім європейським країнам право подавати заявки на вступ. Перспектива та реальність членства в ЄС була чинником, який сприяв стабільності, добробутові та демократії у всій Східній Європі, і має залишатися таким надалі. Щойно Україна відповідатиме критеріям ЄС, її потрібно прийняти туди як повноправного члена", - впевнений англійський політик.

"Стосовно взаємин України з НАТО, то вони не становлять загрози для Росії. Йдеться про зміцнення демократичних інститутів та незалежності України - усього того, що в довгостроковій перспективі піде Росії на користь", - впевнений він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини