RU

Уряд Грузії пішов у відставку

29.04.2015, 17:38
Уряд Грузії пішов у відставку - Фото
7a8f0520396267ed2677193b43b0f6c6.jpg
Кабінет міністрів Грузії автоматично подав у відставку у повному складі після того, як свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані. Він став сьомим міністром, який пішов з уряду, а згідно з грузинською конституціэю, у разі відставки третини міністрів з двадцяти, уряд повинен заново отримати вотум довіри в парламенті.

Після того, як міністр у справах спорту і молоді залишив пост на знак протесту проти критики на свою адресу з боку парламентського комітету у справах спорту, уряд вважається таким, який подав у відставку у повному складі, а всі міністри стали виконуючими обов'язки, передає російська редакція Радіо Свобода.

Голова парламенту Давид Усупашвілі пояснив, що, згідно з конституцією, прерогатива призначення нових міністрів належить чинному прем'єру. Але остаточне рішення приймає парламент. Якщо ж законодавчий орган не затвердить новий склад кабінету міністрів, президент має право розпустити парламент і призначити нові парламентські вибори.

Правляча коаліція "Грузинська мрія" володіє абсолютною більшістю голосів у парламенті і, як вважають спостерігачі, швидше за все, новий склад уряду отримає вотум довіри. Причому нинішній прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі вже заявив, що всі міністри збережуть свої пости.

Парламентська опозиція поклала всю відповідальність за урядову кризу в країні на мільярдера Бідзіну Іванішвілі, який вважається неформальним керівником уряду. Соратники Михайла Саакашвілі по опозиційної партії "Єдиний національний рух" висловилися за остаточну відставку самого прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі, призначення так званого "технічного уряду" і проведення позачергових парламентських виборів на новій законодавчій основі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Георгій Кобаладзе.

Більшість коментаторів в Тбілісі сходяться на думці, що при будь-якому розвитку подій країну чекають значні зміни, а можливо, і нові потрясіння.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини