RU

УПЦ МП була й буде самостійною, - митрополит Володимир

20.07.2012, 15:36
УПЦ МП була й буде самостійною, - митрополит Володимир - Фото
Митрополит Київський і всієї України Володимир
Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) заявляє, що на соборі в 2011 році, коли була створена комісія по внесенню змін до статуту про управління Українською православної церквою (Московського патріархату), питання про автокефалію або автономії не піднімалися.

"Що стосується комісії, вона була організована на місцевому соборі нашої церкви в минулому році. Комісія трошки не зрозуміла суті своєї, чому вона була організована. Для вивчення поправок, які могли бути внесені або були внесені, але були затверджені вже собором Російської православної церкви і собором Української православної церкви. Церква залишається при своєму статуті, який дає їй самостійність в управлінні, і ніхто цього не змінює", - розповів митрополит в інтерв'ю телеканалу Ера.

За його словами, розмови про автокефалію або автономію на соборі "не піднімалися зовсім". "Але якщо були якісь пропозиції, як раз комісія повинна була це розглянути і доповісти Синоду, а потім собору. Але вийшло так, що поки успіхів ця комісія не мала. З 34 єпископів, у яких ми запросили їхню думку про роботу комісії, про її існування 32 відповіли негативно", - розповів він.

Голова УПЦ (МП) висловив задоволення релігійним життям в Україні, крім факту розколу православної церкви. При цьому він зазначив, що шлях до єднання поки що не знайдений. "Ми сумуємо із цього приводу. Але знайти поки що шляхи до єднання не можемо, тому що заважає політика. Політика теж грає роль в житті церкви. Але ми сподіваємося, що православні люди, які з ненавистю ставляться до нашої церкви, можна сказати, вважаючи її прокомуністичною, проросійською, змінять свою думку. Це сумно, і ми молимося, щоб Господь вселив у серця наші дух світу, дух єдності, дух розуміння завдання і цілі церкви на землі. Господь закликав усіх до єдності. Він єдиний пастир і сказав, що будуть єдині вівці. Ми сподіваємося на це", - сказав митрополит.

Досьє на митрополита Володимира
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини