УПЦ МП заборонила співслужити з ієрархами Константинополя

25.09.2018, 18:36
УПЦ МП заборонила співслужити з ієрархами Константинополя - Фото
Джерело фото: скриншот с видео

УПЦ МП закликала екзархів Вселенського патріархату "покинути канонічну територію УПЦ"

Сьогодні в УПЦ Московського патріархату провели засідання священного синоду, який заборонив єпископам УПЦ МП співслужити з ієрархами Вселенського патріархату, а екзархів Варфоломія закликав "залишити канонічну територію УПЦ". Про це йдеться в повідомленні на сайті УПЦ МП.

Синод церкви Московського патріархату назвав призначення "грубим втручанням у внутрішні справи Української Православної Церкви і порушенням її канонічної території".

"Екзарх" Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійського Данило і єпископ Едмонтонський Іларіон повинні покинути канонічну територію Української Православної Церкви", - йдеться в рішенні синоду.

Також там вважають, що діяльність екзархів є "антиканонічною" і нібито порушує міжконфесійний мир в Україні.

"Єпископату Української Православної Церкви вказано призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату", - сказано в повідомленні.

Раніше практично аналогічні рішення і заяви були прийняті Російською православною церквою. Призначення екзархів Варфоломія також назвали "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". На синоді РПЦ прийняли рішення не згадувати Вселенського патріарха на богослужіннях, призупинити співслужіння з ієрархами Константинополя, а також перервати участь у єпископських асамблеях, богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинополя.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами