RU

УПЦ МП відмовилася зустрічатися з Порошенком в Українському домі

13.11.2018, 18:00
УПЦ МП відмовилася зустрічатися з Порошенком в Українському домі - Фото
Джерело фото: news.church.ua

Запланована на сьогодні зустріч президента Петра Порошенка з єпископами УПЦ МП не відбулася. Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

Про підготовку зустрічі повідомляли раніше кілька джерел. Одне з них - митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко - 9 листопада повідомив LIGA.net, що зустріч з президентом відбудеться "в актовому залі Києво-Печерської Лаври в найближчий вівторок о 14:00". При цьому він показав відповідне розпорядження Київської митрополії, датоване 8 листопада.

Сьогодні, за повідомленнями ЗМІ, представників УПЦ МП чекали в Українському домі. Однак вони туди не приїхали.

На сайті УПЦ МП з'явилося повідомлення, в якому говориться, що дійсно зустріч було заплановано на 13 листопада в Українському домі.

Однак в цей же день, тобто сьогодні, 13 листопада було проведено екстрене засідання синоду УПЦ МП, на якому було прийнято рішення зустрітися з Порошенком, але на території Києво-Печерської Лаври, повідомили в церкві.

Там пояснили, що змінили свою позицію щодо місця зустрічі, "обговоривши стан церковно-державних відносин, публічні заяви керівників держави, які можна розцінювати як такі, які були спрямовані проти Української Православної Церкви, прийнявши до уваги настрої і думки церковного народу і духовенства, а також виходячи з того, що церковні питання повинні обговорюватися на церковній території".

В УПЦ МП кажуть, що відразу ж доповіли про своє рішення президенту. "Однак, Президент від зустрічі відмовився", - йдеться в повідомленні.

Там підкреслили, що готові до зустрічі з Порошенком, "але на церковній території".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини