RU

УПЦ МП назвала умову, за якої відспіває померлого "розкольника"

25.10.2018, 11:53
УПЦ МП назвала умову, за якої відспіває померлого
Онуфрій (фото - прес-служба УПЦ МП)

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій заявляє, що його церква не відспівує людей, хрещених в церквах Київського патріархату, але можуть бути винятки. Про це він сказав в інтерв'ю журналу Пастир і паства, передає Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"Щодо питання про відспівування тих, хто був хрещений розкольниками, відповідь ясна: хто хрещений у канонічній церкві - той засвідчив своє бажання бути і відспіваним у цій церкві. А якщо хто хрещений в розколі, то він тим самим висловив бажання, щоб його там і проводжали в останню путь. Ми не відспівуємо розкольників, бо не хочемо порушувати свободу їх вибору", - заявив він.

При цьому він додав, що в житті кожен окремий випадок має свій підтекст, тому перш, ніж відмовити прохачеві, священик "повинен детально розібратися у всіх обставинах, чому покійний обрав іншу віру".

"Якщо при цьому священик знайде аргументи, які відносяться до немочі людської, а не до його фанатичної впертості, то він має право з архієрейського благословення піти на поступки", - сказав Онуфрій.

31 грудня 2017 року у Запоріжжі загинула дитина, на яку з вікна багатоповерхівки стрибнув самогубець. Під час похоронної процесії священик Московського патріархату дізнався, що дитину хрестили в церкві Київського патріархату і відмовився відспівувати його. "Батюшка сказав, що дитина нехрещена, а церква - самозванна. Мати плакала і падала перед ним на коліна, але це не допомогло", - повідомив батько загиблого малюка. Два храми УПЦ МП відмовилися проводити обряд.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини