RU

УПЦ КП: Лаври неминуче будуть передані Українській церкві

19.10.2018, 15:04
УПЦ КП: Лаври неминуче будуть передані Українській церкві - Фото
Источник фото: facebook.com/yevstr

В майбутньому лаври будуть передані Українській церкві, тому що зараз вони належать державі. Таку думку висловив архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря в інтерв'ю Главреду.

"Що стосується лавр, то вони, як майнові комплекси, належать державі і були тільки передані в користування монастирям Московського патріархату", - розповів Зоря.

На його думку, в "історичній перспективі" українські святині повинні належати Українській церкві, точно так же, як "святині в Росії належать російській церкві, а святині в Румунії - румунській церкві".

Сам процес передачі лаври, запевняє Зоря, буде "проходити без насильства" і не призведе до жодних негативних наслідків для церкви і України.

"Можливо, це станеться через рік, три, п'ять або десять. Це не важливо. Важливо, щоб всі розуміли, що це неминуче", - підкреслив архієпископ.

Що стосується способу передачі комплексів, то Зоря вважає, що це станеться "шляхом добровільного рішення більшості ченців монастирів".

Раніше Мінкульт заявив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври - суб'єкти національного значення, які не можуть передаватися у власність, а, значить, вони лише орендовані УПЦ МП на 50 років. Більш того, Почаївська лавра могла передаватися УПЦ МП з порушеннями законодавства.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини