RU

УНА-УНСО заперечує свою участь у російсько-грузинській війні

25.09.2008, 17:30

УНА-УНСО "як законослухняна організація" не направляла своїх підрозділів і окремих членів для взяття участі в бойових діях у Грузії. Про це йдеться в офіційній заяві УНА-УНСО, текст якого є у ЛІГАБізнесІнформ.

Зокрема УНСОвці зазначили, що останнім часом ЗМІ Російської Федерації поширюють "погано сфабриковану брехню про міфічну участь підрозділів УНА-УНСО в бойових діях у Південній Осетії, яка супроводжується бездарно скомпильованими матеріальними доказами". "Тому ми ще раз заявляємо, що УНА-УНСО як законослухняна організація не направляла своїх підрозділів і окремих членів для взяття участі в бойових діях у російсько-грузинській війні", - наголосили активісти.

За їх словами, виходячи з останніх заяв, які звучали з боку різних московських структур, про "необхідність визнання УНА-УНСО як терористичної організації з подальшою її ліквідацією", стає зрозумілою така поведінка Кремля. "Російська влада почала реалізацію плану скасування суверенітету України з подальшою її окупацією. Але заважає УНА-УНСО, яку вони хочуть ліквідувати руками органів державної влади України, більшою мірою сьогодні контрольованих Кремлем", - упевнені політики.

За їх переконанням, Кремль ніяк не хоче змиритися з тим фактом, що є суверенна Україна. "У відповідь на провокаційну істерію Кремля ми заявляємо: Україна є, Україна буде! УНА-УНСО завжди буде стояти на варті її суверенітету!" - підсумували активісти.

Нагадаємо, сьогодні Служба безпеки України повідомила, що запобігла ряду спроб втягнути громадян України в збройний конфлікт між Росією і Грузією, і пообіцяла не допустити підривної діяльності російських спецслужб на території української держави. До того ж у СБУ уточнили, що ці випадки - не перші. За словами керівника прес-служби СБУ Марини Остапенко, в жовтні минулого року, використовуючи методи психологічного тиску, представники російських правоохоронних органів схилили до співпраці громадянина України 1967 р. н., який у нетверезому стані перетнув російсько-український кордон, після чого повинен був дати свідчення про те, що проходив диверсійну підготовку на базі УНА-УНСО у Львівській області і прибув на територію Росії для участі в терористичних операціях у складі незаконно організованих чеченських воєнізованих формувань. Унаслідок перевірки СБУ встановила, що цей громадянин жодного разу в житті не був ні у Львові, ні в Криму.

Раніше УНА-УНСО закликала світову спільноту підтримати Республіку Грузія в боротьбі з "московським агресором".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини