RU

Українці відповіли, чи вважають об'єктивним вирок Стерненку: результати опитування

16.03.2021, 17:37
Українці відповіли, чи вважають об'єктивним вирок Стерненку: результати опитування - Фото
Сергій Стерненко (скриншот відео Телеканал Прямий, YouTube)

Серед тих українців, які знають про вирок суду громадському активісту Сергію Стерненку, 34% вважають його об'єктивним і стільки ж – необґрунтованим і політично мотивованим. Ще 32% не змогли дати оцінку. Такими є результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

26% опитаних відповіли, що "добре знають" про те, що Приморський суд Одеси засудив Стерненка до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за звинуваченням у розбійному нападі й незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Ще 42% відповіли, що "дещо чули про це", а 32%– що вперше про це чують.

Респондентів, яким відомо про цю справу, запитали, яким чином вони оцінюють рішення суду.

Серед тих, хто знає про нього, оцінки розділилися – 34% дотримуються думки, що рішення було об'єктивним, і 34% – що рішення суду є необґрунтованим і політично мотивованим, ще 32% не змогли дати оцінку.

Оцінювання українцями цієї справи суттєво залежить від їх політичних симпатій.

Найчастіше вважають, що рішення суду щодо Стерненка було об'єктивним, представники електорату партії ОПЗЖ (69%, тоді як лише 9% із них вважають це рішення необґрунтованим і політично мотивованим). Серед представників електорату партії Слуга народу 40% вважають рішення суду об'єктивним, 26% – необґрунтованим. Серед представників електорату Європейської солідарності 60% вважають рішення необґрунтованим, 15% – об'єктивним.

Серед представників електорату ВО Батьківщина, а також серед респондентів, які не визначилися, за яку партію голосувати, і які не мають наміру брати участь у виборах, частки тих, хто вважає рішення суду щодо Стерненка обґрунтованим, і тих, хто вважає його необ'єктивним і політично мотивованим, статистично значуще не відрізняються.

Опитування проводилося з 5 до 9 березня методом особистого інтерв'ю серед 2018 повнолітніх українців у всіх регіонах країни (крім тимчасово окупованих територій) за репрезентативною вибіркою. Похибка – не вище 2,3%.

На питання LIGA.net, чи був у опитування замовник або спонсор, у Центрі Разумкова відповіли: "Дослідження проведено на власні кошти Центру Разумкова в рамках проєктів Центру".

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини