RU

Український препарат проти COVID-19 добре себе показав, будемо ним лікувати – Степанов

07.10.2020, 11:05
Український препарат проти COVID-19 добре себе показав, будемо ним лікувати – Степанов - Фото
Біовен

В протокол лікування COVID-19 внесуть біовен, український препарат на основі імуноглобулінів. Про це оголосив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Компанія-виробник провела клінічні випробування, підтвердила ефективність цього лікарського засобу буквально вчора, і ми досить швидко внесемо його в наш протокол", – заявив він.

ДОВІДКА. Імуноглобулін G – клас антитіл, складають близько 75% антитіл в плазмі крові людини. Найчастіще зустрічаються в кровотоці антитіла. Ефективні проти вірусів, нейротоксинів, грампозитивних бактерій, правця, малярії; активують силу комплементу й беруть участь у вторинній імунній відповіді, утворенні імунних комплексів. "Біовен 10" заснований на нормальному людському імуноглобуліні, містить 52% IgG1, 32% IgG2, 7% IgG3 і 4% IgG4. Виробляється ТОВ "Біофарма Плазма".

На випробуваннях, за його словами, біовен "добре себе показав". Це, як заявляли в Міністерстві охорони здоров'я, було відкрите багатоцентрове рандомізоване дослідження щодо ефективності препарату "Біовен 10" в комплексній терапії пацієнтів з пневмонією від COVID-19.

LIGA.net поки не виявила у відкритому доступі звіт про дослідження, яке проводилося з початку травня.

Крім того, сказав Степанов, Україна очікує поставку першої партії ремдесивіра – препарата, який застосовується в лікуванні важких випадків коронавирусної хвороби.

ДОВІДКА. Ремдесивір, який інгібує фермент, необхідний для реплікації РНК вірусу, експериментально призначався для лікування еболи. Розроблено в 2015-му. В Африці, проте, заявляли, що препарат куди менш ефективний, ніж лікування моноклональними антитілами. Потім в Китаї і в усьому світі почали повідомляти про ефективність його застосування при COVID-19. США перші дозволили його для ковід-пацієнтів в критичному стані. Бангладеська компанія Beximco першою в світі почала випускати дешевий дженерик ремдесивіра.

Глава МОЗ уточнив, що обидва препарати (ремдесивір і біовен) не дешеві, але вже знайдено кошти для закупівель.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини