RU

Українські митці просять Сенцова припинити голодування

25.07.2018, 12:53
Українські митці просять Сенцова припинити голодування - Фото
Олег Сенцов (фото - скріншот відео)

Більше 50 українських діячів мистецтва написали листа до українського політв'язня, режисера Олега Сенцова з проханням припинити голодування. Текст листа опублікував голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров у себе в Facebook.

Лист підписали Ліна Костенко та її донька Оксана Пахльовська, Іван Дзюба, Йосиф Зісельс, Юрій Щербак, Євген Захаров, Юрій Андрухович, Іван Малкович, Андрій Курков, Сергій Жадан. Борис Херсонський, Сергій Тримбач, Микола Княжицький, Юрій Макаров, Данило Яневський, Леонід Фінберг, Костянтин Сігов, Анна Шерман, Богдана Матіяш, Валерій Пекар, Вахтанг Кебуладзе, Анна Рудик, Діана Клочко, Дмитро Стус, Елеонора Соловей, Євген Бистрицький, Іван Шведов, Ірина Славінська, Катерина Рапай, Мар'яна Савка, Матвій Вайсберг, Микола Рябчук, Михайло Ордовський, Наталя Чінарова, Наталія Заболотна, Наталія Старченко, Наташа Ласкіна, Олександр Ройтбурд, Олександр Саврук, Олексій Панич, Олексій Сінченко, Олена Стяжкіна, Оля Гнатюк, Сергый Маслобойщиков, Сергій Проскурня, Тарас Возняк, Тетяна Терен, Яніна Соколова, Борис Єгіазарян, Євген Черніков, Римма Зюбіна.

Наводимо його повний текст:

"Дорогий Олег! Наш лист, наше звернення до тебе народилося не відразу. Ти знаєш, що з самого початку оголошення твого голодування все українське суспільство підключилося до твоєї вимоги звільнити всіх ув'язнених, які перебувають в російських в'язницях. З упевненістю і з любов'ю до тебе говоримо - і українське суспільство, і державні діячі України, і багато світових політичних та громадських діячів, в тому числі і в Росії, підключилися. І сьогодні тривають потужні акції на підтримку твоєї вимоги.

Дорога наша рідна людина, ми знаємо, що, незважаючи на тюремну закритість, ти багато знаєш. Але ми тут на свободі знаємо про реальність сьогоднішньої світової політики, яка нас змушує набратися терпіння і попросити у тебе про це.

В українському суспільстві бродило переживання: чи маємо ми право просити тебе зупинити голодування? Ми сильно хвилювалися, ми не сміли до тебе звернутися. З одного боку, ми єдині з тобою в твоїй вимозі.

З іншого боку, ми боїмося за твоє життя і за життя всіх хлопців. Всі люди доброї волі і за кордоном, і в Україні підтримують твою ідею з вимогою звільнити всіх. Але мимоволі весь світ звернувся з вимогою звільнити Олега Сенцова. І в деяких випадках навіть забув суть твоєї вимоги.

Читайте також: Унікальні кадри: перше за два роки відео Сенцова в колонії

У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібен. Навіть з в'язниці ти зміг об'єднати всіх нас для цієї боротьби.

Якщо не зараз, то пізніше, в найближчому майбутньому ми все одно звільнимо тебе. Ми - це Україна і багато-багато людей доброї сильної волі в цивілізованому світі. Ми тебе просимо від імені всіх нас. Від імені всіх, хто цінує життя і волю вище всього. Просимо з повагою і з любов'ю до тебе. Низький уклін твоїй мамі. Наша любов до твоїх діток! Заради любові до них, заради любові до нас, заради Бога просимо тебе зупинити голодування. Настійно просимо. Дуже просимо тебе!".

25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив його до 20 років суворого режиму. Сенцова утримують в колонії "Білий ведмідь" в російському Заполяр'ї.

14 травня 2018 року українець почав безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини