RU

Україна звернулася до Гааги: РФ ігнорує ваші рішення щодо Криму

24.04.2018, 16:29
Україна звернулася до Гааги: РФ ігнорує ваші рішення щодо Криму - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Україна закликала Міжнародний суд ООН виконати свої повноваження у справі "Україна проти РФ" і підтвердити рішення трибуналу про те, що російські окупанти зобов'язані зняти заборону на діяльність Меджлісу. Про це заявили в прес-службі МЗС.

19 квітня 2017 року в Гаазі зобов'язали Москву невідкладно обнулити заборону по Меджлісу і забезпечити людям в Криму доступ до освіти українською мовою. Як пишуть дипломати, "минув рік, але не дивлячись на чіткі розпорядження", Росія ігнорує це рішення МКС.

"Наказ абсолютно чіткий, зрозумілий і вимагає негайної відміни заборони Меджлісу. Вже зрозуміло, що РФ не збирається скасовувати (його) дію, як прямо передбачено рішенням МКС ООН", - підкреслили в МЗС, висловивши з цього приводу "глибоку стурбованість".

Дипломати звернулися до міжнародного суспільства із закликом "наполягати на тому, щоб РФ дотримувалася норм міжнародного права".

Читайте також: Процес століття. Що Україна може виграти від суду над РФ в Гаазі

Сьогодні МЗС звернувся до Гааги з проханням надати остаточне тлумачення наказу МКС ООН про застосування тимчасових заходів проти Росії.

У 2017 році Україна в Міжнародному суді ООН ініціювала безпрецедентну справу проти РФ, щоб залучити її до відповідальності за фінансування і підтримку тероризму в Україні, а також за расову дискримінацію в рамках здійснення агресії проти України.

Читайте також: Порошенко про суд проти РФ в ООН: Ця справа займе роки

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини