RU

Україна зможе стати членом ЄС, якщо виконає необхідні умови – доповідь Європарламенту

11.02.2021, 18:03
Україна зможе стати членом ЄС, якщо виконає необхідні умови – доповідь Європарламенту - Фото
Європарламент (Фото: Patrick Seeger/EPA)

Європарламент підтвердив право України подати заявку на членство в Євросоюзі, якщо офіційний Київ виконає необхідні умови. Про це йдеться в спеціальній доповіді Європарламенту.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

"Україна має європейську перспективу відповідно до статті 49 Договору про ЄС і може подати заявку на набуття членства в ЄС за умови виконання всіх копенгагенських критеріїв, а також принципів демократії, поваги фундаментальних свобод, прав людини і меншин та дотримання верховенства права", – зазначено в доповіді.

Євродепутати високо оцінили прогрес України у реформуванні держуправління, закликали завершити реформи в сфері децентралізації, верховенства права і боротьби з корупцією.
"Вітаються успіхи, досягнуті Україною у виконанні зобов'язань країни, закріплених в угоді про асоціацію. Особливо в галузях сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, навколишнього середовища і виборчих процедур", – йдеться в доповіді.

Незважаючи на це, повідомляється, що лише 37% завдань, пов'язаних із реалізацією угоди про асоціацію, були виконані Україною в 2019 році (в порівнянні з 52% в 2018 році).

У доповіді зазначається, що рівень корупції в Україні все ще вкрай високий.

"Не дивлячись на помітний прогрес, широко розповсюджена корупція продовжує заважати процесу реформ", – зазначено в документі.

У документі вказано, що жодних видимих ​​ефектів деолігархізації країни досягнуто не було – олігархи як і раніше здійснюють сильний вплив на українську економіку, політику, на судову систему та правоохоронні органи, а також на володіння ЗМІ.

ДОВІДКА. Копенгагенські критерії – критерії вступу країн до Європейського союзу, що були прийняті в червні 1993 року на засіданні Європейської ради в Копенгагені

Читайте також: У Євросоюзі радять Україні краще боротися з корупцією для збереження безвізу

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини