RU

Україна й УЄФА досягли компромісу. Поверх "Героям слава" додадуть карту з Кримом

11.06.2021, 20:21
Україна й УЄФА досягли компромісу. Поверх
Фото: facebook.com/andriy.pavelko
доповнено

Гасла "Слава Україні" і "Героям слава", а також зображення карти України з Кримом залишаться на футболках гравців української збірної з футболу. Про підсумки переговорів з УЄФА повідомив у Facebook президент Української асоціації футболу Андрій Павелко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Підсумки переговорів наступні: на мільйонних тиражах уже виготовленої форми національної збірної України зберігаються гасла "Слава Україні" і "Героям Слава!", зображення карти України з її неподільними межами... Ніде в світі не буде заборони на вільний продаж футболок з офіційними футбольними символами нашої держави. В цьому була моя принципова позиція", – написав він.

"Ми довели, що "Слава Україні", "Героям слава!", великий герб збірної на карті України – офіційні футбольні символи нашої країни. В УЄФА погодились взяти до відома сьогоднішнє рішення виконкому УАФ і попросили час на додаткове вивчення цього питання після закінчення Євро -2020", – додав глава УАФ.

За словами Павелка, в УЄФА погодились, що ще в грудні минулого року затвердили дизайн форми. Однак зараз, з урахуванням нового рішення, вимагали повністю видалити або замалювати гасло "Слава Україні" на футболках гравців, що беруть участь у Євро-2020.

"Але нам вдалося досягти з УЄФА переможного компромісу", – написав Павелко.

Як пояснив глава УАФ, на період проведення матчів турніру з раніше затвердженим дизайном форми на внутрішній стороні футболок буде додано ще один елемент – затверджена вранці виконкомом УАФ велика емблема національних збірних із картою України, Тризубом і ще одним написом "Слава Україні". Гасло "Героям слава" буде розміщено за картою, в центрі обрисів кордонів України.

"Такий унікальний дизайн форми матимуть виключно наші гравці на Євро-2020. Сподіваюся, що цей емоційно заряджений національним духом талісман стане для синьо-жовтих запорукою відважної боротьби на полі", – зазначив Павелко.

Зараз УАФ працює над виготовленням нової атрибутики із затвердженими сьогодні футбольними символами України. Вона буде використовуватися представниками УАФ і національними збірними на заходах із їх участю. Зокрема, на всіх заходах Євро-2020 делегація України, за словами Павелка, буде носити значки з великою емблемою національних збірних і гаслами "Слава Україні", "Героям слава".

Україна й УЄФА досягли компромісу. Поверх "Героям слава" додадуть карту з Кримом

Скриншот

ДОПОВНЕНО о 20:59. В ефірі Україна 24 Павелко більш детально розповів про новий дизайн.

"Це буде новий дизайн внутрішньої сторони, який ми погодили. Він буде у вигляді нашого великого герба з нашим тризубом, і внизу буде підпис "Слава Україні". Він буде повністю поверх "Героям слава" розташований, і, виходить, усередині України буде розташовано "Героям слава", – сказав глава УАФ.

Він уточнив, що це буде лише для гравців, лише на час Євро-2020. "Поза матчами, поза футболом цей слоган цілком може і продаватися, і використовуватися", – сказав Павелко.

За його словами, в УЄФА "наполягали на тому, що це має бути заклеєно "Героям слава" або ж якось виведено".

Україна й УЄФА досягли компромісу. Поверх "Героям слава" додадуть карту з Кримом

Фото: facebook.com/andriy.pavelko

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини