Україна vs Росія. У Гаазі суд сьогодні оголосить рішення

08.11.2019, 11:10
Україна vs Росія. У Гаазі суд сьогодні оголосить рішення - Фото
Олена Зеркаль (фото - president.gov.ua)

Заступник голови МЗС зазначила, що сьогодні "буде складний день і важливий одночасно"

Сьогодні Міжнародний Суд ООН оголосить своє рішення щодо попередніх заперечень РФ у справах про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ). Про це повідомила у себе в Facebook заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України в справі "Україна проти Російської Федерації" Олена Зеркаль.

"Це буде складний день і важливий одночасно. Cтане зрозуміло, який саме підхід буде застосовувати суд до цієї справи. Чи буде це виключно формальний підхід, на застосуванні якого наполягає РФ, або суд прийме позицію України і буде звертати увагу на те, що гібридна агресія вимагає гібридної реакції на неї", - підкреслила Зеркаль.

Читайте також: MH17. Зеркаль розкрила, що заважає Малайзії "побачити" провину Росії

Вона зазначила, що крім агресії Росія вдалася до порушення численних норм міжнародного права. "Нашою відповіддю і реакцією є використання різних майданчиків для залучення Росії до міжнародної відповідальності за такі порушення", - додала вона.

Оголошення рішення відбудеться у відкритому судовому засіданні о 15:00 за місцевим часом, уточнює Укрынформ. Якщо аргументи України визнають переконливими, то Міжнародний суд ООН зможе перейти до розгляду справи по суті.

Україні допомагатимуть юридичні радники Марні Чік і Джонатан Гімблет з міжнародної юридичної компанії "Covington & Burling LLP".

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії про порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Україна звинувачує Росію в спонсоруванні та постачанні гібридної армії РФ в Донбасі; обстрілах з РСЗВ кварталів Маріуполя і Краматорська, а також пасажирського автобуса біля Волновахи; збиванні лайнера МН17; забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і багатьох інших злочинах.

  • 19 липня Зеркаль заявляла, що міжнародні суди на зразок масштабного процесу "Україна vs Росія" - це свого роду юридичні Сталінградські битви, які дають стратегічну перевагу стороні, яка виграє.


Дивіться також: Як Росія маніпулювала вчора на Суді ООН в Гаазі: фото і відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы